آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

دیسک کمر و کمردرد

images14111

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

کمردرد+چاقی+1

کمردرد تجربه ای دردناک است و ممکن است حتی چند روز شما را خانه نشین کند. آن هایی که نوع شدیدترکمردرد را تجربه کرده اند، نگران آن هستند که مبادا مجبور شوند برای درمان  کمردرد به جراحی متوسل شوند.

بروز کمر درد در افراد به دلایل گوناگونی از جمله قرار گرفتن بدن فرد در وضعیت نامناسب رخ می دهد که این معضل می تواند نشانه ای از آسیب مفاصل، رباط ها یا دیسک کمر باشد.

دیسک کمر

دیسک خاصیت الاستیکی داشته و موجب انعطاف بخشیدن به مهره‌های کمر شده و زمینه خم شدن ستون مهره‌ها را فراهم می‌کند.

چنانچه فشار بر روی ستون فقرات پایینی کمر بصورت مزمن و طولانی وجود داشته باشد به تدریج دیسک‌ها دچار یکسری تغییرات شیمیایی و مکانیکی شده و خاصیت الاستیکی خود را از دست می دهند.

با ایجاد این تغییرات در دیسک امکان در رفتن دیسک از جای خود و بیرون زدن آن با یک فعالیت ناگهانی مانند برداشتن یک جسم سنگین و یا زور زدن وجود دارد که در این حالت گفته می‌شود فرد دچار دیسک کمر شده است.

دیسک کمر و کمردرد

کمتر از ۱۰ درصد کمردردهای حاد به کمردردهای دیسکی اختصاص دارد و این در حالی است که بخش عمده کمردردهای مزمن را کمردردهای دیسکی تشکیل می‌دهند.

دیسک کمر بیماری افرادی است که از نظر شغلی فعال بوده و فشار بر روی کمر آنها بسیار است و این بیماری عموما در سنین جوانی و میانسالی خود را نشان می‌دهد.

در صورت شدت بیرون زدگی دیسک کمر، دیسک به ریشه‌های عصبی بیرون زده از ستون فقرات فشار آورده و آن ها علائم دیسک از جمله کمردرد شدید  را ایجاد می‌کنند، به طوری که در موارد شدید این کمردرد حتی در پاها نیز منتشر می‌شود.

احساس کمردرد  در نشستن‌های طولانی و راه رفتن‌های طولانی و نیز داشتن کمردرد بعد از پنج تا ۱۰ دقیقه ایستادن را از جمله علائم دیسک کمر است.

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین , پیشرفته ترین , جدید ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان دیسک کمر در اصفهان (بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان) برای درمان کلیه بیماران مبتلا به دیسک کمر استفاده می شود

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله بهترین درمان دیسک کمر و کمردرد
مطالعه مقاله طب فیزیکی و دیسک کمر
مطالعه مقاله راه های پیشگیری از دیسک کمر
مطالعه مقاله بهترین ورزش برای دیسک کمر
مطالعه مقاله جراحی دیسک کمر
مطالعه مقاله کاهش درد دیسک کمر
مطالعه مقاله کمردرد به علت بد ایستادن
مطالعه مقاله ورزش های صبحگاهی برای پیشگیری از کمردرد

منبع : ایسنا     متخصص ورزش درمانی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ