پیشگیری از کمردرد خانم های خانه دار

42-15865483

معمولا خانم های خانه دار به دلیل فعالیت های بسیاری که دارند و به دلیل انجام ناصحیح این کارها دچار کمر درد می شوند و …

از مهمترین توصیه‌ها به خانم های  خانه‌دار  اجتناب از حركات تكراری مانند رنده‌كردن‌های طولانی‌مدت، خردكردن سبزی در طولانی‌مدت، كارهای دیگر است كه باید تا حد امكان از این حركات پرهیز كنند و بین آن ها نرمش‌های خاصی انجام دهند تا آسیب كمتری به مچ، گردن و كمر آن ها وارد شود.

وسایلی كه خانم های  خانه‌دار می‌خرند باید تا حد امكان ارگونومیك ( استاندارد و منطبق با شرایط فیزیكی مصرف كننده) باشد مثلاً اگر جارویی می‌خرند باید سعی دسته جارو بلند باشد تا مجبور نشوند برای جارو كردن كمر خود را خم كنند و از بروز کمردرد پیشگیری کنند

خانم های خانه دار برای پیشگیری از کمردرد وسایل آشپزخانه  را مانند نمك و روغن باید در ظروف سبك نگهداری کنند تا مجبور نباشند وسایل سنگین را بلند كنند و همچنین وضعیت‌های نامناسب مانند خم‌شدن كمر در طولانی‌مدت نداشته باشند.

خانم های  خانه‌دار برای پیشگیری از آسیب های کمر و کمردرد  سعی كنند از ایستادن‌های طولانی‌مدت پرهیز كنند و در آشپزخانه از صندلی مناسب و سبك استفاده كنند تا مجبور نشوند تمام كارها را ایستاده انجام دهند. همچنین اگر مجبورند ایستاده كارهای خود را انجام دهند بهتر است یكی از پاهای خود را روی چهارپایه كوچكی قرار دهند و چند دقیقه به چند دقیقه پا را تعویض كنند.

سطح كار خانم های  خانه‌دار در آشپزخانه نباید طوری باشد كه مجبور شوند سر، گردن و كمر خود را خم كنند و بهتر است سطح كارشان بین كمر و شانه باشد. به عنوان مثال اگر قرار است پرده‌ای نصب كنند بهتر است از نردبان استفاده كنند كه مجبور نشوند دست را بالاتر از شانه ببرند و سطح كار پایین‌تر از كمر هم نباشد كه مجبور به خم‌شدن شوند.

سعی شود وسایل سنگین در طبقات پایین و وسایل سبك در طبقات بالا قرار گیرد و آن چیزهایی كه نیروی بیشتری نیاز دارند نزدیك‌تر و در ارتفاع بین شانه و كمر قرار گیرد.

توصیه می‌شود خانم های خانه‌دار گردش مچ و چرخش كمر تا حد امكان هنگام انجام كارهای روزانه خود نداشته باشند و به خصوص از چمپاتمه‌زدن هنگامی كه می‌خواهند زمین را تمیز كنند خودداری كنند. همچنین برنامه‌ریزی كنند كه كارهای روزانه را در فواصل زمانی انجام دهند و همه آن ها را پشت سر هم انجام ندهند تا از بروز کمردرد پیشگیری کنند

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله کمردرد خانم های خانه دار
مطالعه مقاله کمردرد حاد
مطالعه مقاله بهترین درمان کمردرد

منبع : نخل های استوار

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ