آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

کمردرد حاد

Back-Pain-Myths-and-Facts

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

Back-Pain-Myths-and-Facts

تقریبا هر کسی کمر درد را در طول زندگی خود تجربه می کند. شاید بعد از یک اسباب کشی یا ورزش های سنگین یا حتی یک فعالیت ساده به کمر درد دچار شده اید و اکنون مجبورید در خانه استراحت کنید و از کار و زندگی عقب بمانید.

این کمر درد ها ممکن است به علت یک تصادف ناگهان شدت پیدا کند یا ممکن است کم کم و در طول چند ساعت شدت آن زیاد شود در بیشتر موارد کمر درد نتیجه کشش یا پیچش نا خواسته است.

کمر درد خاد یک درد حاد در ناحیه کمر است که در اثر قرار گرفتن در وضعیت های غلط، خم شدن های مکرر و به مدت طولانی و یا ضربه به ستون فقرات کمری ایجاد می شود.

کمر دردی که کمتر از یکماه از شروع آن می گذرد را کمردرد حاد می نامند. نشانه وقوع آسیب بافتی بوده و بدرجات مختلفی در فرد ایجاد ناتوانی می کند.

پیشگیری از بروز کمردرد حاد

هر چند که آسیب  کمر کوچک باشد ولی باید مراقب بود و از تکرار آن جلوگیری کرد.

برای این منظور در وهله اول باید درمان علامتی جهت کنترل کمر درد حاد انجام شده و سپس در مورد بهبودی کامل کمردرد حاد  اقدام و تمامی فعالیت های طبیعی ستون فقرات را به شکل اولیه خود بازگرداند.

البته اولین وقوع حمله کمردرد حاد، نیازی به نگرانی ندارد و لیکن باید پیامدهای آن را در نظر گرفت و هر چه زودتر برای رفع کمردرد حاد اقدام نمود در غیر اینصورت صدمه و جراحت شدت پیدا کرده و دوره ناتوانی ادامه خواهد یافت .

به طوریکه طبق آمار، شانس بازتوانی موفق در بیمارانی که کمر درد حاد  آن ها بیش از ۶ ماه مقاومت می کند کاهش یافته و حتی پس از سه ماه مقاومت کمر درد حاد، وضعیت روحی و روانی بیمار مبتلا به کمردرد  تغییر خواهد کرد. پس به طور جدی با تکرار یک حمله شدید کمر درد مقابله کنید.

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین , پیشرفته ترین , جدید ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان کمر درد (بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان) برای درمان کلیه بیماران مبتلا به کمر درد استفاده می شود

  • بازدید کنندگان گرامی

برای آشنایی با ورزش های مفید برای بیماران مبتلا به کمردرد بر روی لینک کلیک کنید

منبع : یاد بگیر دات کام   آموزش سلامت همگانی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ