آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

کایروپراکتیک دیسک کمر

chiropractic-care

تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲

chiropractic-care

سیستم استخوانی به نام ستون فقرات، نخاع را محافظت می‌کند. ستون فقرات از ۲۴ استخوان متحرک به نام مهره تشکیل شده است که بر روی استخوان ساکروم و دنبالچه قرار دارند.

اعصابی که به اعضا و بافت‌های بدن متصل می‌شوند، از میان این مهره‌های متحرک عبور می‌کنند. اما زمانی که حرکت طبیعی این مهره‌ها به هر دلیلی اختلال پیدا کند یا تنظیم و تطبیق خود را از دست بدهد، اعصابی که از بین این مهره‌ها خارج می‌شوند ممکن است التهابی شوند.

این عـدم تنـظیـم و تطـبیق مهـره ها باعـث اخـتـلال در اطلاع رسانی  نرمال بین اعضاء بدن و مغز می شود و در دراز مدت باعث درد، کم کاری، پایین آمدن مقاومت بدن و در انتها بیماری هایی مانند دیسک کمر می گردد که هر چه زودتر برای درمان آن ها اقدام شود، نتیجه بهتری از درمان حاصل می شود.

یکی از روش های غیر جراحی  در درمان دیسک کمر کایروپراکتیک  است.

کایروپراکتیک یک علم است که در آن مفاصل، به ویژه ستون فقرات، و هنر تنظیم و تطبیق آن‌ها (اجاستمنت) برای پیشگیری و درمان ناراحتی‌های ستون فقرات (ساب لاکسیشن) مورد توجه قرار می‌گیرد. این روش با تأکید فراوان بر ورزش‌های مختلف برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود.

واژه “کایروپراکتیک” از دو بخش زبان یونانی تشکیل شده است. بخش اول “Chiro” به معنای “دست” و بخش دوم “Practic” به معنای “معالجه و درمان” می‌باشد.

پزشک کایروپراکتیک با بررسی تاریخچه بیماری دیسک کمر و سپس لمس کردن ستون فقرات بدون حرکت و با حرکت و تعیین بی‌نظمی مفاصل و بافت‌‌های اطراف ناحیه آسیب دیده در ستون فقرات و پس از رویت نتایج آزمایشات کامل از جمله آزمایش‌های ارتوپدی، عصبی، کایروپراکتیکی و پرتونگاری لازم MRI – EMG (تست الکتریکی ماهیچه) و تراکم استخوان و … به منشاء بیماری دیسک کمر پی می‌برد و به معالجه دیسک کمر می‌پردازد.

پزشکان کایروپراکتیک هلیستیک به طور کلی به وضعیت روحی و جسمی بیماران، از جمله افراد مبتلا به دیسک کمر، توجه ویژه‌ای دارند. آنها به مفهوم کلی از سلامت و تعادل بین جسم و روح با تأکید بر تأثیرات همبسته و گسترده‌تر بر روی سیستم عصبی و سایر قسمت‌های بدن تمرکز می‌کنند. این رویکرد هلیستیک باعث می‌شود تا درمان بهبودی بیمار را به صورت جامع و چندجانبه تحت عنوان مراقبت‌های کایروپراکتیک ارائه دهند.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله حرکات اصلاحی دیسک کمر
مطالعه مقاله درمان خانگی دیسک کمر
مطالعه مقاله خطرات دیسک کمر

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ