آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان خانگی دیسک کمر

52873686887225144493-150x150

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

دد

بهترین توصیه من به خوانندگان عزیز این است که پیشگیری بهتر از درمان است و در وهله اول باید سعی کنیم که اصلا به بیماری دیسک کمر مبتلا نشویم و تمام مواردی که باعث پیشگیری از دیسک کمر کمر درد می‌شوند را رعایت کنیم مثل:

ورزش کردن و پیشگیری از دیسک کمر

کاهش وزن و پیشگیری از دیسک کمر

عدم بلند کردن اجسام سنگین و هول دادن اجسامی مانند اتومبیل یا بلند کردن اتومبیل و پیشگیری از دیسک کمر

بیماران گرامی باید توجه داشته باشند که تنها علت کمردرد، دیسک کمر نمی‌باشد و کمردرد علل بسیار متفاوتی دارد و بر حسب مورد، باید بیماران درمان شوند.

درمان های خانگی دیسک کمر

برای درمان دیسک کمر و کمردرد کمر خود را گرم نگهداری کنید. یک شال دور کمر خود بپیچید. ۲-۱ روز در منزل استراحت کرده و ۲-۱ هفته چیز سنگینی بلند نکنید.

برای درمان دیسک کمر و کمردرد  وقتی می ایستید. صاف و کشیده بایستید. سر خود را به بالا بگیرید. شانه های خود را شل نگه دارید. عضلات شکم خود را منقبض کنید تا شکم شما کمی به داخل برود.

برای درمان دیسک کمر و کمردرد وقتی مینشینید، باسن خود را به عقب ترین قسمت نشیمن صندلی برده و کاملا به تکیه گاه صندلی تکیه بزنید. گاهی اوقات قرار دادن یک بالشت کوچک در پشت کمربرای کاهش درد دیسک کمرمفید است.

برای درمان دیسک کمر و کمردرد  زیر پاهای خود چیزی قرار دهید بطوریکه زانوهای شما در ارتفاعی کمی بالاتر از لگن شما قرار بگیرند.

برای درمان دیسک کمر و کمردرد وقتی می خوابید، جایی که می خوابید حتی الامکان سفت باشد. روی تشک نرم نخوابید. وقتی به شانه می خوابید زانوها و لگن خود را خم کنید و بین زانو های خود یک بالشت قرار دهید. وقتی به پشت می خوابید یک بالشت را زیر زانوهای خود قرار دهید.

برای درمان دیسک کمر و کمردرد  وقتی چیزی را بلند می کنید، کمر خود را مستقیم نگه دارید. زانوانتان را خم کنید و چمباتمه بزنید. جسم را گرفته و به تنه خود نزدیک کنید. سرپا بایستید.

  • بازدید کنندگان گرامی

برای آشنایی بیشتر با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

منبع : دکتر دقاق زاده

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ