آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

خطرات دیسک کمر

images14111

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

images14111

از هم‌ گسیختگی‌ بافت‌ دیسک در اثر آسیب‌ ناگهانی‌یا استرس‌ مزمن‌ مثلاً به‌ علت بلندکردن‌ مدام‌ اشیای‌ سنگین‌ یاچاقی، به‌ وجود می‌آید. فشار زیاد و  مکرر به شکل فزاینده‌ای مقاومت دیسک را تضعیف نموده و موجب بیرون‌زدگی دیسک کمر می‌شود.

علائم پارگی دیسک کمر

 درد نواحی تحتانی‌ کمر که به پشت ران ها،‌ پشت‌ باسن‌ ، ران ‌، ساق‌ پا ، یا پا انتشار دارد

 گرفتگی عضلات

تشدید درد بر اثر کشیدگی وفشار ریشه های عصبی

از بین رفتن رفلکس‌های عمقی تاندون ها .

حساسیت شدید در مسیر توزیع ریشه‌های عصب تحت تاثیر .

درمان نکردن به موقع دیسک کمر و خطرات آن

– عدم درمان به موقع دیسک کمر باعث بدتر شدن وضعیت بیمار خواهد شد و درد بیمار را تشدید خواهد کرد. ممکن است به خاطر یک عمل کوچک، مجبور شویم عمل‌های بزرگ‌تری را انجام دهیم و حتی ممکن است باعث تخریب دیسک و تخریب خود مهره و سرخوردگی مهره شود.

در نتیجه مجبور شویم که از یک عمل کاملا وسیع، با کار گذاشتن پلاتین و وسایل خاص فلزی در کمر بیمار مبتلا به دیسک کمر استفاده کنیم. عدم درمان به موقع دیسک کمر ممکن است باعث عوارضی مانند بی‌حس‌های دائمی یا اختلالات حرکتی شود که این عوارض باعث افتادگی پا و کشیدن و لنگی پا خواهد شد.

همچنین عدم درمان به موقع ممکن است باعث ایجاد مشکلات ادراری و مثانه‌ای شود و یا مشکلات اسفنکتر مقعد به وجود بیاورد و بیمار نتواند ادرار و مدفوع خود را نگه دارد.

به علت این که اعصاب مانند دیگر نسوج و پوست قابل ترمیم نمی‌باشند و اگر صدمه ای به آن ها برسد، دیگر به حالت اولیه بر نمی‌گردند، بنابراین قبل از صدمه شدید، باید حتما نسبت به درمان  دیسک کمراقدام کرد.

  • بازدید کنندگان گرامی 

منبع : دکتر ظهرابی  ایران ویج

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ