آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

ورزش های مفید برای دیسک کمر

1013900_474740869267089_1635721689_n

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

mmm

در کل دردهای ناحیه کمر و پا مانند دیسک کمر و سیاتیک یکی از مشکلات عمده افراد به ویژه در سنین بالاتر از ۴۰ سالگی است که در بیشتر موارد سبب ناتوانی شغلی شده و ناراحتی روحی و جسمی را هم به دنبال دارد بنابراین باید تا حد امکان از ابتلا به آن ها جلوگیری کرد.

 تمرینات کششی دیسک کمر

برای کاهش درد دیسک کمر به پشت دراز بکشید. یکی از زانوها را خم کنید. دست ها را پشت زانو قفل کنید. به آرامی زانو را صاف کنید تا جایی که کشش را در پشت عضله ران خود احساس کنید. این وضعیت را ۲۰ ثانیه نگه دارید. سپس چند ثانیه استراحت کنید. این حرکت را ۵ بار در هر طرف تکرار کنید.

28برای کاهش درد دیسک کمر به پشت دراز بکشید. هر دو زانو را خم کنید، بطوریکه کف پاها روی زمین باشد. سپس دست ها را پشت زانو قفل کنید. یکی از زانوها را در شکم خم کنید و ۲۰ ثانیه نگه دارید. سپس چند ثانیه استراحت کنید. این حرکت را ۵ بار در هر طرف تکرار کنید.

29

تمرینات تقویتی دیسک کمر

به نظر می رسد که در صورت قوی شدن عضلات ناحیه کمر، احتمال عود کمر درد و درد دیسک کمر کمتر می شود. کمر دردی که بیش از ۲ هفته طول بکشد، باید با تمرینات قدرتی مناسب تقویت شود تا از عود آن جلوگیری شود.

تمرینات مکنزی برای دیسک کمر

تمرینات مکنزی که عمدتآ در بیماران با بیرون زدگی دیسک کمر و فشار به عصب سیاتیک توصیه می شود.

 تمرینات پایداری مرکزی برای دیسک کمر

نمونه ای از تمرینات پایداری مرکزی در طی مراحل مختلف درمان کمردرد و دیسک کمر :

برای کاهش درد دیسک کمر به پشت روی زمین دراز بکشید. عضله شکم را سفت کنید تاحدی که بتوانید به راحتی صحبت کنید ویا به راحتی نفس بکشید. ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس شل کنید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

30

برای کاهش درد دیسک کمر به پشت دراز بکشید. هر دو زانو راروی مدیسین بال (Medicine Ball) خم کنید. به آرامی بازوی راست را بلند کرده وبالای سر ببرید.به طور متناوب با بازوی راست و چپ این کار را تکرار کنید. در مراحل بعد همزمان با بلند کردن دست راست، پای چپ را نیز بلند کنید. این کار را در سمت مخالف نیز تکرار کنید.

31

برای کاهش درد دیسک کمر به آرامی روی مدیسین بال نشسته به نحوی که کف پاها روی زمین بوده و زانوها  و لگن نیز ۹۰ درجه خم باشند.به آرامی دست راست را بالای سر برده و نگه دارید . این کار را در دو سمت انجام دهید. در مراحل بعدی همزمان با بلند کردن دست راست، سعی کنید که پاشنه پا را به آرامی بالاو پایین ببرید.

32

  • آشنایی بیشتر….

جهت آشنایی  بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله چگونگی درمان دیسک کمر
مطالعه مقاله مراقبت از دیسک کمر
مطالعه مقاله طب فیزیکی و دیسک کمر

منبع : خبرگزاری مهر  دکتر ابوالاحرار

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ