آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

لیزر درمانی برای دیسک کمر

i8r3dkkkfo22oy6oe0kc

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

i8r3dkkkfo22oy6oe0kc

همان‌طور که می‌دانید ستون فقرات از یکسری مهره تشکیل شده که در فواصل بین این تنه مهره‌ها دیسک‌های بین مهره‌ای قرار گرفته‌اند. این دیسک‌ها با ایجاد فاصله بین تنه مهره‌ها به تقسیم نیروی وارد شده به ستون فقرات کمک می‌کنند.اگر بنا به هر دلیلی دیسکی از قسمت عقبی خود دچار بیرون‌زدگی یا فتق شود، این قسمت روی نخاع و یا رشته‌های عصبی فشار وارد کرده و سبب بروز درد در ناحیه کمر و پاها می‌شود. مردم به این بیماری در اصطلاح دیسک کمر می‌گویند.

 بیرون‌زدگی دیسک کمر معمولا با درد خود را نشان می‌دهد. این درد می‌تواند به طور ناگهانی و شدید بوده و یا در بعضی موارد به صورت مزمن و تدریجی بر شدت آن افزوده شود.

به طور معمول این درد همراه با احساس خشکی در ناحیه کمر و با اسپاسم ماهیچه‌های اطراف آن همراه است. درصورتی که این بیماری با فشار و آسیب به رشته‌های عصبی نخاع کمری همراه شود، درد تیرکشنده‌ای درناحیه باسن، پشت ران‌ها، ساق و حتی در کف پاها احساس می‌شود.

چنین دردهایی می‌توانند همراه با احساس گزگز، بی‌حسی و خواب‌رفتگی در این نواحی باشند.

همچنین در موارد پیشرفته دیسک کمر احساس ضعف و کاهش قدرت در ماهیچه‌های پا و یا اختلال در راه رفتن به وجود می‌آید. در درازمدت نیز آرتروز  ستون فقرات بروز می‌کند.

علل و عوامل دیسک کمر

یکی از عواملی که باعث ایجاد دیسک کمر می‌شود، افزایش سن است چون ساختمان دیسک برهم خورده و تخریب می‌شود. البته به جز پیری با ضربه‌های ساده‌ای که به ستون فقرات وارد می‌شود نیز امکان فتق دیسک کمر وجود دارد. حتی در سنین خیلی پایین؛ برای مثال در ۱۸سالگی هم ممکن است افراد دچار فتق دیسک کمر شوند

همچنین عواملی دیگر مانند افزایش فشار روی ستون فقرات و چاقی نیز می‌توانند باعث عارضه در دیسک‌های کمری شوند. کسانی که طی حادثه‌ای از بلندی سقوط می‌کنند و یا ورزشکارانی که از ارتفاع می‌پرند، همه این ها فشار شدیدی را روی ستون فقرات خود وارد می‌کنند که ممکن است باعث ایجاد دیسک کمر شود

البته ناگفته نماند تضعیف و عدم ورزیدگی ماهیچه‌های کمری نیز می‌تواند در تشدید  عارضه دیسک کمر موثر باشد و موجب افزایش فشار روی مهره‌ها شود. برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیسک کمر باید از وارد شدن ضربه‌های مکرر به ستون فقرات جلوگیری کنید.

ورزش های نامناسب برای مبتلایان دیسک کمر

به مبتلایان به دیسک کمر توصیه می‌شود از هرگونه حرکت پرشی، جهشی و ورزش‌هایی مانند کشتی که به طور مستقیم روی ستون فقرات فشار وارد می‌کنند، جدا خودداری کنند.

لیزر درمانی برای دیسک کمر

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین , مناسب ترین و پیشرفته ترین روش های درمان غیر جراحی دیسک کمر و توسط بهترین متخصص درمان دیسک کمر در اصفهان (بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان) برای درمان بیماران مبتلا به دیسک کمر استفاده می شود که یکی از این روش ها که تاثیر بسیار زیادی دردرمان دیسک کمر دارد لیزر درمانی دیسک کمر است و بیماران مبتلا به دیسک کمر می توانند با مراجعه به این مرکز و استفاده از این روش های درمان و بهبود دیسک کمر از سلامتی خود لذت ببرند

  • در این زمینه بخوانید…

دیسک کمر و درد پا

علائم دیسک کمر شدید

مطالعه مقاله روش های جدید درمان دیسک کمر

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ