آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

لیزر درمانی آرتروز مفاصل

images

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

images

آرتروز  مفاصل به معنی التهاب مفاصل است. التهاب یکی از واکنش های طبیعی بدن نسبت به بیماری ها و یا آسیب ها است و شامل ورم، درد، خشکی و گرفتگی می شود.

التهاب هایی که برای مدت طولانی باقی می مانند و یا به صورت مکرر عود می کنند (از جمله در آرتروز) می توانند منجر به آسیب دیدن بافت های بدن شوند.

مفصل جایی است که دو یا چند استخوان به هم وصل می شوند، مانند زانو و یا لگن. بخشی از استخوان که در مفصل با استخوان دیگر درگیر می شود با ماده ای اسفنجی به نام غضروف پوشیده شده است که باعث می شود استخوان به راحتی و بدون درد حرکت کند.

در مفاصل مایعی لغزنده به نام مایع سینوویال ترشح می شود که این ماده مفصل را تغذیه کرده و اصطکاک آن را کم می کند. استخوان ها با بافت های طناب مانند بسیار قوی به نام رباط به هم متصل می شوند. رباط ها به ثبات استخوان ها کمک می کنند. عضلات و تاندون ها نیز از مفاصل پشتیبانی کرده و باعث می شوند شما بتوانید حرکت کنید.

در آرتروز مفاصل ، یک یا چند منطقه از یک مفصل ملتهب شده که باعث بروز درد مفاصل ، سفتی و گاهأ اختلالات حرکتی می شود. برخی از انواع آرتروز مفاصل  بر سایر بخش های بدن از جمله پوست و ارگان های داخلی  تاثیر می گذارند.

علل آرتروز مفاصل

انواع مختلف آرتروز مفاصل وجود دارد و علت بسیاری از آن ها ناشناخته است. از طرفی می توان گفت علل بسیار مختلفی برای آرتروز مفاصل می تواند وجود داشته باشد. محققان در حال بررسی تاثیر ژنتیک و تاثیر سبک زندگی در بروز آرتروزمفاصل هستند.

سن و آرتروز مفاصل

خطر ابتلا به آرتروز مفاصل (ورم مفاصل) با افزایش سن، افزایش می یابد.

جنسیت و آرتروز مفاصل

به طور کلی آرتروز مفاصل در زنان شایعتر از مردان است.

چاقی و آرتروز مفاصل

اضافه وزن باعث ایجاد فشار بیشتر به مفاصلی که وزن بدن را تحمل می کنند شده و خطر ابتلا به آرتروز مفاصل را بالا می برد.

عوامل مرتبط به محیط کار و آرتروز مفاصل

 برخی از مشاغل مستلزم انجام حرکت های تکراری و یا بلند کردن اجسام سنگین می باشند. انجام حرکت های تکراری و یا بلند کردن اجسام سنگین می توانند منجر به افزایش فشار و یا آسیب به مفاصل و در نتیجه بروز آرتروز مفاصل شوند.

لیزر درمانی آرتروز مفاصل

یکی از روش هایی که در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی و (توسط بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در اصفهان) از آن برای درمان بیماران مبتلا به آرتروز مفاصل استفاده می شود لیزر درمانی آرتروز مفاصل است که در بهبود علائم بیماران مبتلا به آرتروز مفاصل بسیار مؤثراست

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله آرتروز و درد مفاصل به علت اضافه وزن
مطالعه مقاله التهاب و درد مفاصل به علت بیماری لوپوس
مطالعه مقاله ورزش های مناسب برای درمان درد مفاصل

منبع : شفاجو

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ