آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

ورزش های مناسب برای درمان درد مفاصل

exercise1-osteoarthritis-joints

تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۲

مفصل یا همان اتصال استخوانی، نقطه اتصال بین یک یا چند استخوان است. مفصل برای فراهم کردن حرکت و ارائه پشتیبانی به استخوان‌ها ساخته شده است.

مفاصل بدن، شبیه قطعات یک ماشین شگفت‌انگیز، حرکات بدن را به وجود می‌آورند و بدون صدا عمل می‌کنند. اما گاهی اوقات یکی از این مفاصل درد می‌کند. صدها عامل می‌توانند باعث درد مفصل شوند، اما عواملی مانند التهاب مفاصل، روماتیسم مفصلی و یا ضربه شدید بیشتر احتمال دارند.

ورزش برای درمان درد مفاصل

ورزش کردن باعث کاهش استرس، خواب بهتر، افزایش قدرت عضلانی، تقویت استخوان، افزایش انرژی، کنترل وزن و افزایش اعتماد به نفس می‌شود. همه این عوامل باعث کاهش درد مفصل می‌گردند. عضلات و مفاصلی که قدرت خود را از دست می‌دهند، دچار درد، سفتی و سختی می‌گردند.

انواع ورزش های مناسب برای درمان درد مفاصل

      ورزش‌های کششی در درمان درد مفاصل

انجام فعالیت‌های کششی می‌تواند به تقویت عضلات و استحکام مفاصل بدن کمک کند. حرکت و فعالیت بدنی می‌تواند باعث تقویت مفاصل، بهبود قابلیت انعطاف و بهبود نگهداری و تنفس بهتر شود. بسیاری از افراد مبتلا به آرتریت (درد مفاصل) به خاطر ترس از درد، از ورزش اجتناب می‌کنند و به همین دلیل فعالیت بدنی کمتری دارند. این خود می‌تواند منجر به ضعف عضلات و ضعیف شدن مفاصل شود.

      ورزش‌های قدرتی در درمان درد مفاصل

ورزش‌های قدرتی با سفت و شل کردن عضلات انجام می‌شوند. ورزش‌های قدرتی، باعث ساخت عضلات می‌شوند. همانطور که می‌دانید، عضلات از مفاصل نگهداری می‌کنند. بهترین ورزش برای این منظور، وزنه برداری می‌باشد.

     ورزش‌های هوازی (ایروبیک) در درمان درد مفاصل

ورزش‌های هوازی می‌توانند برای بدن اثرات متعددی داشته باشند. این ورزش‌ها باعث افزایش سوخت و ساز بدن، تقویت قلب، افزایش استقامت، کاهش وزن، بهبود خواب، تقویت استخوان‌ها، کاهش افسردگی و بهبود عملکرد عضلات می‌شوند. به‌عنوان مثال، پیاده‌روی سریع، دوچرخه‌سواری و تنیس می‌توانند به‌عنوان نمونه‌هایی از این نوع ورزش‌ها ذکر شوند.

اگر در حین ورزش دچار سرگیجه، مشکلات دید و یا افزایش درد شدید، آن ورزش را متوقف کنید.

منبع : ویکی پدیا , دکتر پیریایی متخصص درد تهران

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ