آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان دیسک کمر با داروهای گیاهی

2f4d6df4240fcdb6ad566affacfbcca4

تاریخ ۲۹ آبان ۱۴۰۲

 

 

herbal-hair-colors

اغلب کمردردها به دنبال آسیب رخ میدهد هرچند افرایش سن در بروز درد کمر موثر است .ممکن است هر فردی در زمانهایی از زندگی خود به دلیل کمردرد در فعالیتهای عادی زندگی خود دچار اختلال شود.شایع‌ترین علت کمردرد در جوامع مختلف فتق دیسک کمر است که بیش از ۹۰ درصد علل کمردردها را تشکیل می‌دهد. فتق دیسک عمدتاً در سنین ۳۵ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد که البته در سنین بالاتر نیز ممکن است دیده شود.

ترکیبی از روش‌های درمانی در بسیاری از موارد می‌تواند به کاهش مشکل کمک کرده و فرد را قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود کند. روش‌های اصلی در درمان کمردرد با دارو عبارتند از تغییر در فعالیت‌ها، درمان دارویی، درمان با استفاده از طب سنتی، درمان‌های فیزیکی و اقدامات جراحی.

گیاهان مفید برای دیسک کمر

بعضی داروهای گیاهی مناسب برای درمان دیسک کمر و کمردرد عبارتند از:

برای کاهش درد دیسک کمر استفاده از جوشانده سیاهدانه یا پودر شده آن که با عسل مخلوط شده باشد به صورت خوراکی طی دوره ای دو ماهه بسیار مفید است.

برای افرادی که دچار دردهای دیسک کمر و کمردرد هستند، توصیه می‌شود روزانه ۳۰ گرم گل بابونه خشک را در ۱ لیتر آب جوشانده و در طول روز به صورت ۳ وعده مصرف نمایند.

2f4d6df4240fcdb6ad566affacfbcca4

مصرف سیر پخته یا بو داده همراه با انجیر و مغز گردوی تازه، می‌تواند بهبود دردهای دیسک کمر و کمردردهای ناشی از غلبه سردی را به دنبال داشته باشد.

مصرف روزانه چند عدد خرما و همچنین مالیدن مخلوطی از خرمای بدون هسته و دنبه، به همراه زنجبیل و کمی روغن کنجد روی منطقه دردناک کمر و بستن آن در آن ناحیه، می‌تواند در تسکین درد کمر بسیار موثر باشد.

ترب سیاه نیز از جمله داروهای مؤثر در درمان کمردرد و کاهش درد دیسک کمر محسوب می‌شود. می‌توانید آب ترب سیاه را مصرف کنید و تفاله آن را روی منطقه دردناک قرار دهید.

به عنوان آخرین تجویز و شاید مهمترین درمان دردهای کمر ودیسک کمر،  پرهیز از استرس های روحی و مصرف آرام بخش های گیاهی مثل بادرنجبویه، اسطوخودوس و بابونه در تسکین این نوع دردها و کوتاه نمودن طول درمان بسیار مؤثر و مفید است.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله دیسک کمر و کمردرد
مطالعه مقاله معالجه دیسک کمر
مطالعه مقاله طب فیزیکی و کمردرد
مطالعه مقاله کاهش درد دیسک کمر
مطالعه مقاله حرکات اصلاحی دیسک کمر
مطالعه مقاله درمان خانگی دیسک کمر
مطالعه مقاله راه های بهبود دیسک کمر
مطالعه مقاله مراحل درمان دیسک کمر

منبع : فرصت آنلاین

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ