درمان دیسک کمر با داروهای گیاهی

 

 

herbal-hair-colors

اغلب کمردردها به دنبال آسیب رخ میدهد هرچند افرایش سن در بروز درد کمر موثر است .ممکن است هر فردی در زمانهایی از زندگی خود به دلیل کمردرد در فعالیتهای عادی زندگی خود دچار اختلال شود.شایع‌ترین علت کمردرد در جوامع مختلف فتق دیسک کمر است که بیش از ۹۰ درصد علل کمردردها را تشکیل می‌دهد. فتق دیسک عمدتاً در سنین ۳۵ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد که البته در سنین بالاتر نیز ممکن است دیده شود.

در بسیاری از موارد ترکیبی از درمانها به رفع مشکل کمک کرده و موجب میشود فرد بتواند فعالیتهای خود را از سر بگیرد . روش های اصلی در درمان کمر درد تغییر درفعالیت ها، درمان کمر درد با دارو ، درمان با طب سنتی ، درمان های فیزیکی ، جراحی بسته ، جراحی می باشند .

گیاهان مفید برای دیسک کمر

بعضی داروهای گیاهی مناسب برای درمان دیسک کمر و کمردرد عبارتند از:

برای کاهش درد دیسک کمر استفاده از جوشانده سیاهدانه یا پودر شده آن که با عسل مخلوط شده باشد به صورت خوراکی طی دوره ای دو ماهه بسیار مفید است.

توصیه می شود افراد مبتلا به دردهای دیسک کمر و کمردرد، روزانه ۳۰ گرم گل بابونه خشک را در ۱ لیتر آب دم کرده و طی ۳ وعده، میل نمایند.

2f4d6df4240fcdb6ad566affacfbcca4

مصرف سیر پخته یا بو داده همراه کمی انجیر و مغز گردوی تازه، دردهای دیسک کمر و کمردردهای ناشی از غلبه سردی را بهبود می بخشد.

خوردن روزانه چند عدد خرما و همچنین مالیدن مخلوطی از خرمای بدون هسته و دنبه و زنجبیل، و کمی روغن کنجد به موضع درد و بستن آن روی ناحیه کمر، در تسکین کمر درد بسیار مؤثر است.

از دیگر داروهای مؤثر در درمان کمردرد و کاهش درد دیسک کمر، ترب سیاه است که می توان آب آن را میل نمود و تفاله اش را روی موضع درد بست.

به عنوان آخرین تجویز و شاید مهمترین درمان دردهای کمر ودیسک کمر،  پرهیز از استرس های روحی و مصرف آرام بخش های گیاهی مثل بادرنجبویه، اسطوخودوس و بابونه در تسکین این نوع دردها و کوتاه نمودن طول درمان بسیار مؤثر و مفید است.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله دیسک کمر و کمردرد
مطالعه مقاله معالجه دیسک کمر
مطالعه مقاله طب فیزیکی و کمردرد
مطالعه مقاله کاهش درد دیسک کمر
مطالعه مقاله حرکات اصلاحی دیسک کمر
مطالعه مقاله درمان خانگی دیسک کمر
مطالعه مقاله راه های بهبود دیسک کمر
مطالعه مقاله مراحل درمان دیسک کمر

منبع : فرصت آنلاین

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ