آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

کمردرد مزمن و بهبود درد آن با ورزش

کمردرد مزمن, درمان کمردرد مزمن, ورزش مخصوص کمردرد

تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

● کمردرد مزمن چیست

کمردرد مزمن زمانی است که در بخش پایینی کمر، احساس دردی وجود داشته باشد که بیش از ۳ ماه طول بکشد. در این صورت باید در مورد شیوه های درمانی و یا چگونگی کنار آمدن با کمردرد با پزشک خود مشورت کنید.

● چگونه درمان می شود

در اغلب افراد راهی برای خلاصی کامل از درد کمر برای همیشه وجود ندارد. اما شما می توانید کمردردتان را به میزانی که بتوانید از زندگی و فعالیت های روزمره لذت ببرید، کنترل کنید.استامینوفن و داروهای ضد التهاب  مثل ایبوپروفن، انتخاب های اول هستند. اگر این داروها کمکی به کاهش دردتان نکرد، پزشک ممکن است داروهای دیگری را برایتان تجویز کند . طب سوزنی، ورزش نرمش های ستون فقرات ، یا ماساژ بسیار کمک کننده است.

 این ورزش  کمردرد مزمن را از شما دور میکند

تمرینات یوگا  و ثبات دهنده در بهبود درد و ناتوانی در زنان مبتلا به فتق دیسک مورد بررسی قرار گرفته و حائز اهمیت است. طی مکالمه ای که با بررسی تاثیر تمرینات یوگا و ثبات دهنده در بهبود عملکرد و درد در بیماران مبتلا به  فتق مزمن دیسک کمر بود به این نتایج مهمی دست یافتیم.

 نتایج نشان داد که تحرک و تمرینات ثبات دهنده و یوگا با انعطاف پذیری که ایجاد کرد توانست در کاهش میانگین درد کمرتاثیر گذار باشد

کمردرد از مشکلات شایع جوامع صنعتی است و  تنها تمرینات ورزشی راهکار اصلی در بهبود درد و ناتوانی در زنان نیست بلکه وزن مناسب‌، تغذیه حاوی کلسیم، تحرک کافی، شرایط جسمانی روانی مناسب  از دیگر راهکارهای بهبود درستون فقرات  محسوب می شود.

منبع: وبلاگ دکتر پیریایی  ,  وبلاگ دکتر فروغ

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ