آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

چند توصیه مفید برای تسکین کمردرد

کمردرد, تسکین کمردرد, دردهای مزمن اسکلتی عضلانی

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

چند توصیه مفید برای تسکین کمردرد
چند توصیه مفید برای تسکین کمردرد

بسیاری از ما بیشتر اوقات دچار کمردرد می‌شویم که اغلب در طول یک روز کاری پرمشغله ترجیح می‌دهیم به این مشکل توجه چندانی نداشته باشیم یا از آن چشم پوشی کنیم.

با این وجود نمی‌توانید این واقعیت را نادیده بگیرید که کمر درد عاملی است که ایستادن، نشستن و حتی راه رفتن را در طول روز برای شما مشکل می‌سازد.

 متخصصان تاکید دارند در صورت بروز این مشکل حتما باید با راه کارهای مناسب و با مشورت پزشک به درمان کمردرد اقدام کنیم و تا حد امکان درد خود را تسکین دهید.

چند توصیه مفید برای تسکین کمردرد
 مصرف ویتامین D‌ را افزایش دهید

در یک مطالعه روی ۱۳۰ فرد مبتلا به دردهای مزمن اسکلتی- عضلانی معلوم شد که ۹۳ درصد از این بیماران با کمبود ویتامین D مواجه هستند.

 هم چنین برای تسکین درد کمر می‌توانید از موسیقی درمانی استفاده کنید

بررسی‌ها نشان داده است که شنیدن موسیقی‌های آرام و لذت بخش در کاهش ناتوانی، اضطراب و افسردگی توام با کمردرد مزمن موثر و بنابراین تاثیر فوری روی کاهش درد دارد.

 بعلاوه می‌توانید از تکنیک‌های تنفس عمیق برای  کاهش درد استفاده نمایید

این تکنیک‌ها که از ارتباط بین مغز و بدن استفاده می‌کنند در واقع سطح هوشیاری بدن، تنفس،‌ حرکت و مراقبه را مورد هدف قرار می‌دهند. بهترین نکته درباره این راه کار، ایمن و بی‌خطر بودن و همچنین بدون هزینه بودن آنها است و اینکه می‌توانید خودتان در خانه آنها را انجام دهید.

 ماساژ آرامش بخش نیز در این زمینه موثر است

ماساژ می‌تواند برای کاهش درد های مزمن موثر باشد. در واقع ماساژ درمانی معمول‌ترین شیوه برای تسکین کمردرد در دوران بارداری است.

منبع: وبلاگ دکتر شجاعی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ