آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

چرا کمردرد

images14111

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

images14111

ستون فقرات ما، نه تنها باید وزن بخش بالایی بدن را تحمل کند، بلکه اغلب همچنین ناچار است دوام مقدار زیادی از فشارهای روحی را بیاورد. برای ۹۰ درصد از کمردردها، هیچ علت جسمی مشخص وجود ندارد. افکار و روحیه انسان ها در این رابطه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

در ستون فقرات ما با قوسی زیبا، و انعطاف پذیر، مهره ها، مرتب و منظم، در یک خط دنبال یکدیگر جای گرفته اند. این ستون مهره ها در عکس های رادیوگرافی، یک پدیده ی دیدنی می باشد.

اما از زمانی که انسان ها بر روی دو پا راه می روند، ستون فقرات تا حد زیادی، تحت فشار قرار دارد. چرا که ستون فقرات باید تمامی وزن قسمت بالایی بدن را متحمل شود، در حالیکه ساختمان آن بسیار حساس است.

تا زمانیکه اجداد ما در علف زارها به شکار و جمع آوری غذا مشغول بودند، ستون مهره ها، تاب تحمل همه چیز را می آورد، چرا که ماهیچه های ورزیده همانند یک بسته، آن را در فرم خود مستحکم می ساختند.

در این میان ما بیشترین ساعات روز را در حالت نشسته به سر می بریم و اینجاست که کمر دیگر تاب تحمل این فشارها را نمی آورد.

تقریباً ۸۰ درصد از مردم جهان به گونه ای دچار کمردرد می باشند و در بیشتر موارد، علت مشخصی برای این کمردرد وجود ندارد.

۲ سوم از این بیماران مبتلا به کمردرد پس از مدتی، دوباره می توانند بدون  کمردرد زندگی کنند اما برای ۳۵ درصد از آن ها این کمردرد درد به صورت مزمن در می آید.

کمردرد نه تنها برای افراد مبتلا به آن، بلکه همچنین برای اقتصاد کشور نیز، بسیار گران تمام می شود. . علاوه بر این، تقریباً نیمی از بیماران مبتلا به کمردرد مزمن اصولاً دیگر قادر به کار کردن نیستند.

پژوهش های جدید ناظر این بوده اند که اگر چه بسیاری از افراد بالای ۳۰ سال در ناحیه ی ستون فقرات خود، دچار آسیب بوده و از یک دیسک کمر خفیف برخوردارند، اما کاملاً فعال و سالم می باشند.

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین , پیشرفته ترین , جدید ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان کمر درد (بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان) برای درمان کلیه بیماران مبتلا به کمر درد استفاده می شود

  • در این زمینه بخوانید…

 بهترین درمان کمردرد

 کمردرد صبحگاهی

 کمردرد عصبی چیست

 منبع :کتاب درمان آسان کمردرد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ