آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

پیشگیری از زانو درد با بهترین روش ها

chk,

تاریخ ۵ آذر ۱۴۰۲

chk,

 زانو درد چیز بسیار شایعی است. زانوان همیشه نسبت به وارد شدن ضربه و کبود شدن حساس بوده‌اند. و جوامع هر‌چه فعال‌تر می‌شوند، زانوان بیشتر در معرض سائیدگی قرار می‌گیرند و روز به روز بر مبتلایان به زانو درد افزوده می‌شود.

یک زمین خوردن، پیچ خوردن، یا ضرب دیدن زانو و نیز جراحت قدیمی که کاملاً التیام نیافته است حالا نسبت به تغییر هوا حساس شده و زانو درد می‌گیرد. اما بیشترین دردهای مکرر و خودبه‌خود زانو ناشی از کار زیاد آن است.

پیشگیری از زانو درد

در برخی موارد، وارد کردن سوزن به محل مورد نظر در استخوان برای نمونه‌برداری ممکن است دشوار باشد. در این شرایط، معمولاً از هدایت فلوروسکوپ یا سی‌تی اسکن برای انجام نمونه‌برداری استفاده می‌شود. پزشک محل ضایعه را بر روی صفحه نمایش فلوروسکوپ یا تصاویر سی‌تی اسکن مشاهده کرده و سپس سوزن بیوپسی را با دقت در محل مورد نظر وارد می‌کند.

در مواردی که به دلایل مختلف نمی‌توان از روش بسته برای نمونه‌برداری استفاده کرد، به نمونه‌برداری باز پرداخته می‌شود. این روش، مشابه یک عمل جراحی کامل است و در اتاق عمل انجام می‌شود. نمونه‌برداری باز نیاز به بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی دارد.

در صورتی که احتمال وجود مشکلات جدی در استخوان و نیاز به جراحی وجود دارد، نمونه‌برداری از استخوان باید توسط همان جراحی انجام شود که در نهایت برای بیمار جراحی انجام می‌شود.

 

با کاهش وزن می توانید از بروز ساییدگی زانو و زانو درد  پیشگیری کنید. کاهش وزن می تواند حتی در کسانی که بیماری شدید زانو دارند هم زانو درد را کاهش دهد.

برای جلوگیری از درد زانو، از احتیاط در هنگام ورزش بهره ببرید. در صورتی که با درد زانوی مزمن مواجه هستید، شنا یک گزینه مفید برای شما است. در آب، وزن بدن شما کمتر احساس می‌شود و عضلات اطراف مفصل زانو بهبود می‌یابند.

ورزش‌هایی که نیازمند ضربات ناگهانی و شدید به زانو هستند، مانند فوتبال، بسکتبال یا تنیس، برای مفصل زانو مناسب نمی‌باشند. در هر فعالیت ورزشی به ویژه به صدای مفصل زانو گوش دهید. اگر درد زانو ایجاد شده است، نوع فعالیت خود را تغییر دهید و هنگام خستگی، ورزش را متوقف کنید.

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین و پیشرفته ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان زانو درد(بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان ) برای درمان کلیه بیماران عزیز از جمله مبتلایان به زانو درد استفاده می شود.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله بهترین درمان زانو درد
مطالعه مقاله درمان زانودرد با رژیم غذایی،دارو و ورزش
مطالعه مقاله عوامل موثر بر درد زانو

منبع : بچه شمرون  ایران ارتوپد  رجانیوز

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ