آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

بهترین درمان زانو درد

رانو درد

تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷

anterior-knee-pain1-elmevarzesh1

بسیاری از مردم در سنین مختلف اززانودرد رنج می‌برند،زانو درد یکی از شایع‌ترین مشکلات عضلانی اسکلتی است که علل متعددی در ایجاد آن دخالت دارند و این روزها باعث مراجعه تعداد زیادی از افراد به پزشک می‌شود.

عملکرد مهم مفصل زانو خم و راست شدن پاست. به علاوه قادر به چرخیدن و پیچیدن نیز هست. به منظور انجام همه این کارها بر تعدادی ساختار شامل استخوان‌، لیگامان، تاندون‌ و غضروف تکیه دارد. بسته به این که زانو تحت چه استرسی قرار گرفته باشد و کدام بخش آن بیشتر آسیب دیده باشد انواع زانو درد تجربه می‌شود.

درمان زانو درد

 درمان زانو درد با تمرین درمانی یا ورزش درمانی

ممکن است آموزش هایی برای تقویت عضلات جلوی ران (عضله چهارسر ران) یا عضلات پشت ران و زانو (عضلات همسترینگ) داده شود.ورزش های که بالانس وتوازن را بهبود بخشند نیز برای درمان زانو درد  مفید هستند. تمرین های زانو بر اساس مشکل بیمار توسط متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی طراحی می شوند و برای هر بیمار ممکن است متفاوت باشند.

 درمان زانو درد با بریس

وسایل حمایتی زانو وکمکی درمان زانو درد همانند آرک ساپورت و وج که در قسمت داخلی یا خارجی پاشنه پا بر حسب معاینه کف پا و معاینه کل بدن تجویز می شود وجود دارد که باعث کاهش فشار وارد به زانو در قسمت اسیب دیده  در ارتروز  زانو می شوند انواع بریس زانو نیز موجود است . گاهی استفاده از عصا توصیه می شود.

 درمان زانو با تزریقات داخل مفصل زانو

تزریقات داروهای کورتونیر داخل مفصل  زانو ممکن است توسط پزشک لازم تشخیص داده شود.

 درمان زانو درد با  پی آر پی

پی آر پی درمانی می تواند باعث کاهش و درمان زانو درد شود.

درمان زانو درد با جراحی

 درمان جراحی زانو در صورتی انجام می شود که سایر درمان های دارویی وطب فیزیکی نتیجه مورد نظر را نداشته باشد. هر بیمار باید قبل از جراحی با یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مشورت نماید.

درمان زانو درد با آرتروسکوپی زانو

 درمان زانو درد به روش آرتروسکوپی  با ایجاد برشی کوچک بوسیله ابزاری مجهز به فیبر اپتیک برای خارج کردن اجسام شناور داخل مفصل ترمیم غضروف و بازسازی رباط ها انجام می شود

برای آشنایی با عوامل موثر بر درد زانو بر روی لینک کلیک کنید

مقالات مرتبط

درد شانه

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ مفصل شانه از استخوان های کتف،

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ