Weight-Loss-After-Pregnancy-620x400-480x320

معمولا وقتی فردی دیسک کمر دارد ابتدا باید درمانش به یک وضعیت ثابت و مشخص برسد. به عبارت دیگر اگر کمردرد به حالت ثبات برسد و مطمئن شویم بیماری پیشرونده نیست و به مرحله مشخص و ثابتی رسیده است، فرد می تواند باردار شود و مشکلی ندارد.

توصیه هایی به خانم های مبتلا به دیسک کمر قبل از بارداری

توصیه های ما  قبل از باردار شدن خانم های مبتلا به دیسک کمر همان درمان دیسک کمر است. درمان دیسک  کمر سیر خاص خودش را دارد.

اگر درمان دیسک کمر  طبی باشد روند خاص خودش را دارد و اگر هم درمان دیسک کمر  جراحی باشد باید حتما جراحی شود. اگر فرض کنیم که فرد به جراحی دیسک کمر  نیاز ندارد، معمولا با درمان دارویی دیسک کمر، یک دوره استراحت اولیه و سپس پیروی از دستورالعمل شیوه های صحیح کارکردن، وضعیت های بدن و مراعاتی که فرد مبتلا به دیسک کمر  باید در فعالیت های خود داشته باشد مشکلش حل می شود. ضمن اینکه بسته به شرایط بیمار مبتلا به دیسک کمر  انجام ورزش هایی به وی پیشنهاد می شود.

این یک درمان کلی برای دیسک کمر  است و معمولا طی چند ماه بسیاری از دیسک هایی که نیاز به جراحی ندارند با این روش ها بهبود می یابند.

در این صورت خانم مبتلا به دیسک  کمر می تواند باردار شود. البته علت اینکه توصیه می شود خانم ها قبل از طی همه این مراحل و عدم بهبودی دیسک کمر باردار نشوند، این است که ممکن است برای درمان دیسک کمر نیاز به جراحی باشد یا دارودرمانی خاصی لازم باشد که در صورت باردار بودن، نتوان این اقدامات را انجام داد.

آنچه در درمان دیسک کمر از اهمیت ویژه ای برخوردار است مراعات کردن و فشار نیاوردن به کمر است که یک خانم باردار هم می تواند آن ها را مراعات کند.

دیسک کمر و زایمان طبیعی

بسیاری از افراد در مورد نوع زایمان در مبتلایان به فتق دیسک کمر سوال می کنند؛ بهترین روش زایمان در بارداران مبتلا به فتق دیسک کمر، بر اساس آخرین نظریات علمی و معتبرترین منابع  زایمان طبیعی است.

در صورتیکه به هر دلیل و به صلاح دید همکاران زنان و زایمانبه انجام سزارین  در خانم های مبتلا به دیسک کمر باشد، انجام بیحسی کمری باید با احتیات فراوان صورت گیرد چرا که فتق دیسک  کمر موجب تنگی موضعی در ناحیه تزریق شده می شود و می تواند موجب خطراتی برای بیمار مبتلا به دیسک کمر  گردد.

  • آشنایی بیشتر….

جهت آشنایی بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله دیسک کمر و بارداری
مطالعه مقاله یوگا برای دیسک کمر
مطالعه مقاله روش های جدید درمان دیسک کمر

منبع : پرشین پرشیا    دکتر ظهرابی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس