آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان کج گردنی

15eee6d5bbc41edc16d2a66efa8303fe

تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۹

بیماری کج گردنی بیشتر در کودکان دیده می شود و علل ایجاد ان مادرزادی و ارثی می باشد.درمان کج گردنی  (تورتیکولیس) مادرزادی شامل کشش ماهیچه های کوتاه شده گردن می باشد. کشیدگی مربوطه و تثبیت موقعیت ، درمانهای کاربردی کج گردنی مانند تجویز نرمش های درمانی  در نوزادان و کودکان می باشد. چنین درمانهایی اغلب موفقیت آمیز هستند و عارضه ی کج گردنی در کودک را درمان می کنند . به ویژه اگر  در مراحل ابتدایی والدین به وجود بیماری کج گردنی در نوزاد خود پی برده و زیر نظر پزشک متخصص معالجات برای درمان این بیماری  اغاز گردد.کج گردنی (تورتیکولیس) اکتسابی با شناسایی علت مربوطه اختلال، درمان می شود. کاربرد گرما، کشش تیره گردن و ماساژ احتمالاٌ به رفع کج گردنی کمک می کنند. نرمش های کششی و گردن بند ها می توانند به اسپاسم های عضلانی ناشی از کج گردنی کمک کنند. درمان دارویی کج گردنی با تجویز پزشک معالج و بنا بر شرایط جسمی کودک و شدت بیماری کج گردنی وی انجام می شود.

درمان دارویی کج گردنی

داروهای مورد استفاده برای درمان کج گردنی عبارتند از یک داروی انتی کولینرژیک (ضد فعال کننده) بنام باکلوفن. تزریق بوتولینوم توکسین می تواند باعث رفع موقتی کج گردنی شود اما تزریق های مکرر معمولاٌ هر سه ماهه مورد نیاز می باشند.

درمان جراحی کج گردنی

اگر روشهای درمانی دارویی و تمرینات کششی برای درمان کج گردنی با شکست مواجه شوند، و بیماری کج گردنی در کودک باقی ماند درمان جراحی صورت می گیرد.عمل جراحی برای تصحیح ماهیچه گردن ممکن است در سالهای قبل از دبستان انجام گردد. عمل جراحی به ندرت صورت می گیردو در اکثر موارد کج گردنی با انجام درمان های پیشگیرانه قابل درمان می باشد.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان کج گردنی مطالعه فرمایید.

۱-کج گردنی

۲-کج گردنی (تورتیکولی) در نوزادان

۳-ورزش های درمان کج گردنی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ