درمان دیسک کمر خفیف

Lower-Back-Spasms

دیسک غضروفی است كه بین دو مهره قرار گرفته است و همچون فنری از فشار مهره بالایی كمر به مهره پایینی جلوگیری به عمل می‌آورد.

اما زمانی دچار دیسک كمر می‌شویم كه به دلیل ورزش سنگین، چاقی، تصادفات، موارد مادرزادی، جابه‌جایی مهره‌ها، و بالابودن سن، دیسک دچار ضایعه شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و محتویات داخل آن بیرون می‌زند.

البته جالب است بدانید این ساختار باعث جلوگیری از افتادن دیسک در نخاع و فشار روی اعصاب و در نهایت جلوگیری از اختلال اعصاب و فلج قسمتی از عصب می‌شود.

شغل‌های سنگین، برخی ورزش‌ها چون وزنه‌برداری، خم و راست‌شدن زیاد، بلندكردن اجسام سنگین، نشستن طولانی‌مدت و به‌دنبال آن ضعف عضلات، زایمان‌های مكرر و افزایش وزن می‌تواند در ابتلا به دیسک كمر بسیار موثر باشد.

دیسك كمر از دردهای مزمنی است كه بیش از 60 درصد افراد جامعه و بخصوص زنان شاغلی را كه پشت‌میزنشین هستند، گرفتار می‌كند. بیماری دیسک کمر سن خاصی ندارد و می‌توان زمان شروع آن را از هجده سالگی ذكر كرد.

جالب است بدانید در میان ورزشكاران؛ اسب‌سواران، بازیكنان فوتبال، ژیمناستیك‌كاران، كشتی‌گیران و وزنه‌برداران بیش از دیگران گرفتار  بیماری دیسک کمر می‌شوند.

 دیسک کمر و نشستن و راه رفتن همراه با درد

تغییر موقعیت و جابه‌جایی ناگهانی هنگام بلندشدن از خواب، راه‌رفتن و نشستن طولانی با درد بسیار زیاد در مبتلایان به دیسك كمر همراه است.از سوی دیگر با استراحت و دراز كشیدن، درد ناشی از دیسک کمر تا اندازه‌ای تخفیف پیدا می‌كند، اما از بین نمی‌رود. همچنین این افراد در اندام‌های تحتانی چون پا احساس سوزش دارند.

درمان دیسک کمر خفیف

 درصد زیادی از مبتلایان به دیسک كمر خفیف  برای درمان دیسک کمر  به عمل جراحی نیازی ندارند و با تغییر الگوی زندگی و انجام تمرینات ورزشی و به كارگیری دستگاه‌ها و وسایل كمكی و روش‌های موجود در حیطه تخصصی طب فیزیكی  و توانبخشی بهبود می‌یابند و همچنین:

آموزش‌های شغلی و جلوگیری از نشستن مداوم و طولانی مدتو تقویت عضلات كمر از طریق انجام ورزش‌های خاص به از بین رفتن دردهای ناشی از دیسک کمر خفیف و ترمیم آن بسیار كمک می‌كند.

در مرکزجامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین و پیشرفته ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان دیسک کمر برای درمان کلیه بیماران عزیز از جمله مبتلایان به دیسک کمر استفاده می شود.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید.

مطالعه مقاله یوگا و دیسک کمر
مطالعه مقاله طرز خوابیدن مبتلایان به دیسک کمر
مطالعه مقاله خطرات دیسک کمر

منبع : بولتن نیوز

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ