یوگا و دیسک کمر

Fat-Through-Yoga

سالانه بیش از میلیون‌ها نفر در سطح جهان از کمرددرد شکایت دارند.بیرون زدگی دیسک کمر که به دیسک لغزنده نیز معروف است در واقع پارگی و له شدن قسمتی از غضروف و بافت فیبری است که بین دو مهره قرار گرفته است.

بافت ژله مانند بین مهره‌ای از مهره بیرون می‌زند و باعث فشار بر روی یکی از اعصاب مهره‌ای می‌گردد و در این صورت درد ممکن است در دست‌ها و پائین کمر احساس شود و امکان دارد که به پاها و انگشتان پا نیز کشیده شود.

علل بیرون زدگی دیسک کمر

اگر حرکات قوی، تکراری و طولانی مدت انجام شود، سه عامل اصلی و مهم در ایجاد بیرون زدگی دیسک کمر می باشد.

در واقع حرکات خم شدن های ناگهانی در ترکیب با چرخیدن حتی در یک حرکت بی اهمیت، می تواند باعث بیرون زدگی دیسک کمر شود.

فشار بیش از حد توان عضلات و فقرات بدنی نیز از عوامل مهم پارگی بافت همبندی دیسک بین مهره ای می باشند.

یوگا و دیسک کمر

اگر تمرینات یوگا به‌طور منظم اجرا شوند بهترین وسیله برای غلبه بر دردهای جسمانی پشت هستند. تمرین‌های یوگا تنش‌های موجود در بدن را قبل از آن‌که ضایعه آفرین باشند از بدن خارج می‌کنند.

تمرین‌های فیزیکی یوگا عضلات طرفین مهره‌های کمر را قوی کرده، با آرامشی که ایجاد می‌کند سلامتی مهره‌ها و دیسک کمر را تضمین کرده تاندون‌ها را قوی و محکم می‌سازند.

yoga-faqs-salemzi-10012519001204

علاوه بر آن در اثر تمرین یوگا فشارهائی که بر روی عصب بین مهره‌ای وارد می‌شود. از بین می‌رود و سبب می‌شود که فرد قابلیت ارتجاعی مهره‌های خود را باز یابد. یوگا عضلات شکمی را تقویت می‌کند و سبب می‌شود آن‌ها نقش درست خود را در نگه داشتن وضعیت مناسب و حمایت از لگن ایفا کنند.

وضعیت‌های خم شدن به پشت برای کاهش درد دیسک کمر و دردهای پشت مفید است و آرامش را به بدن باز می‌گرداند. یوگا دردهای ناحیه پشت را التیام می‌بخشد. بدن بعد از خواب صبحگاهی بیشترین حالت انقباضی را دارد و این زمانی است که تمرین یوگا باید شروع شود.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله مراحل درمان دیسک کمر
مطالعه مقاله تغذیه مناسب دیسک کمر
 مطالعه مقاله مناسب ترین روش های درمان دیسک کمر

منبع : ویستا    دکتر اسعدی

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ