آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

یوگا و دیسک کمر

Fat-Through-Yoga

تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۲

Fat-Through-Yoga

سالانه بیش از میلیون‌ها نفر در سطح جهان از کمرددرد شکایت دارند.بیرون زدگی دیسک کمر که به دیسک لغزنده نیز معروف است در واقع پارگی و له شدن قسمتی از غضروف و بافت فیبری است که بین دو مهره قرار گرفته است.

وجود بافتی با ساختار ژله‌ای بین دو مهره، باعث فشار بر روی یکی از اعصاب مهره‌ای می‌شود. این فشار ممکن است باعث احساس درد در مناطق دست و پائین کمر شود و ممکن است تا پاها و انگشتان پا نیز تمتع شود.

علل بیرون زدگی دیسک کمر

حرکات قوی، تکراری و طولانی مدت، سه عامل اصلی و مهم در ایجاد برون زدگی دیسک کمر می‌باشند. به طور دقیق، حرکات ناگهانی خم شدن در ترکیب با چرخش، حتی در یک حرکت بی‌اهمیت، می‌تواند باعث برون زدگی دیسک کمر شود. همچنین، فشار بیش از حد بر روی عضلات و استخوان‌های بدن نیز از عوامل مهمی است که پارگی بافت همبندی دیسک بین مهره‌ای را ایجاد می‌کند.

یوگا و دیسک کمر

اگر تمرینات یوگا به‌طور منظم اجرا شوند بهترین وسیله برای غلبه بر دردهای جسمانی پشت هستند. تمرین‌های یوگا تنش‌های موجود در بدن را قبل از آن‌که ضایعه آفرین باشند از بدن خارج می‌کنند.

تمرین‌های فیزیکی یوگا عضلات طرفین مهره‌های کمر را قوی کرده، با آرامشی که ایجاد می‌کند سلامتی مهره‌ها و دیسک کمر را تضمین کرده تاندون‌ها را قوی و محکم می‌سازند.

yoga-faqs-salemzi-10012519001204

علاوه بر این، تمرینات یوگا می‌تواند فشارهایی که بر روی عصب بین مهره‌ای وارد می‌شود را کاهش دهد و باعث بازیابی قابلیت ارتجاعی مهره‌ها شود. یوگا با تقویت عضلات شکمی می‌تواند نقش مهمی در نگه داشتن وضعیت صحیح و حمایت از لگن را ایفا کند.

وضعیت‌های خم شدن به پشت برای کاهش درد دیسک کمر و دردهای پشت مفید است و آرامش را به بدن باز می‌گرداند. یوگا دردهای ناحیه پشت را التیام می‌بخشد. بدن بعد از خواب صبحگاهی بیشترین حالت انقباضی را دارد و این زمانی است که تمرین یوگا باید شروع شود.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله مراحل درمان دیسک کمر
مطالعه مقاله تغذیه مناسب دیسک کمر
 مطالعه مقاله مناسب ترین روش های درمان دیسک کمر

منبع : ویستا    دکتر اسعدی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ