آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

کمردرد به علت قرارگرفتن در وضعیت نامناسب

women-back-pain-300x214

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

women-back-pain-300x214

کمردرد می تواند علل مختلفی داشته باشد که از جمله آن ها،قرار گرفتن در وضعیت نامناسب است.

وضعیت نامناسب ایستادن و کمردرد

قرار گرفتن در وضعیت نامناسب هنگام ایستادن ، سبب افزایش یا کاهش قوس های ستون فقرات و یا انحراف  ستون فقرات می شود که در هر صورت باعث بروز کمر دردهای شدید می گردد .

وضعیت بدون تحرک و کمردرد

وضعیت ایستا و بدون تحرک به خصوص وقتی که نا متقارن و کج باشد ، برای ستون فقرات بسیار مضر است .

این حالت بیشتر در کار با ماشین آلات ، که نیاز به قرار گرفتن در یک وضعیت ثابت و نا متقارن به مدت طولانی دارد بسیار اتفاق می افتد و اگر اصلاح نگردد می تواند باعث کمر درد قابل توجهی  شود.

کمردرد به علت کار با کامپیوتر

افرادی که با کامپیوتر کار می کنند به طور مداوم در یک وضعیت ایستا قرار دارند به طوریکه سر خم شده ، دست ها بر روی صفحه کلید قرار گرفته و تنها انگشتان حرکت می کنند .

این حالت با فشار بر نواحی شانه ای و انقباض ممتد عضلات گردن و کتف همراه است و اغلب این افراد از درد شانه خود شکایت دارند .

در صورتیکه صفحه ی کلید در سمت راست کاربر قرار گیرد و صفحه ی کامپیوتر ( monitor ) در سمت چپ به طوریکه وی  مجبور باشد در طی روز مدام سرش را حرکت دهد و یا اینکه صفحه ی کلید بالاتر و یا پایین تر از ارتفاع استاندارد خود قرار گیرد، فشار مکانیکی وارد بر ستون فقرات بیشتر شده و سبب  بروز کمردرد وآسیب بیشتری می گردد.

بازدید کنندگان گرامی

در صورت علاقه مند بودن به کسب اطلاعات  بیشت در رابطه با بهترین درمان کمردرد بر روی لینک زیر کلیک کرده و مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید

بهترین درمان کمردرد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ