درمان گرفتگی عضلات گردن و تقویت عضلات گردن با انجام ورزش های مناسب امکان پذیر می باشد. این ورزش ها می توانند به وسیله ی دستگاه های مخصوص  و مناسب  ورزش گردن درد انجام شوند. اما اگر دسترسی به این دستگاه ها  برای فرد مبتلا به گرفتگی رگ گردن امکان پذیر نیست با انجام این تمرینات می توان گردن درد  و گرفتگی عضلات گردن را درمان نمود .این تمرینات ورزشی را پزشک متخصص با توجه به شرایط فرد مبتلا به گرفتگی گردن به وی آموزش می دهد و چون  این ورزش ها نیاز به دستگاه مخصوص ورزش ندارند افراد می توانند در هر مکانی آنها را انجام دهند.انجام این حرکات ورزشی بدین شکل می باشد:

1- خم کردن سر: این حرکت را می توان هم به صورت نشسته و هم ایستاده انجام داد. در صورت انجام این حرکت به صورت ایستاده باید فرم صحیح بدن را در طول تمرین حفظ نمود و اصلا خم نشد. با قرار دادن کف دست ها بر روی پیشانی شروع به نرمش کرده نگاه  بایدبه روبه باشد. می توان از هر کدام از دست ها استفاده نمود اما استفاده از دستی که فرد بر ان تسلط بیشتری برای ورزش دارد بهتر می باشد. انجام این حرکت به صورت نشسته بدین شکل می باشد:سر را به جلو خم کرده، به حالتی که چانه به سمت سینه قرار بگیرد؛ و متقابلاً با عقب هل دادن سر با استفاده از کف دست، حرکت را تکمیل نمود. این موقعیت را دو ثانیه (یا بیشتر) حفظ کرده و بعد  دوباره به دقت به وضعیت شروع بازگشت. 2- کشش سر: مثل حرکت خم کردن سر، این حرکت را هم می توان هم به صورت نشسته و هم ایستاده انجام داد. در ابتدا کف دست ها را در پشت سر قرار داده و نگاه به روبه رو باشد. سر را به سمت عقب خم کرده به حالتی که چانه به سمت بالا بلند شود. برای انجام حرکت متقابل این تمرین، سررا با استفاده از کف دست به سمت جلو هل داده و این موقعیت را چند ثانیه یا بیشترحفظ کرده و بعد به دقت به وضعیت شروع بازگشت. 3-گردش گردن به طرفین: در حالت ایستاده یا نشسته، کف دست چپ را روی سمت چپ سرقرار داده، همانطور که گوش چپ را به سمت شانه چپ پایین می آورده، باید خلاف حرکت را با فشار آوردن روی سر با کف دست انجام داد. این موقعیت را چند ثانیه حفظ کرده و بعد به دقت به وضعیت شروع برگشت. حرکت را  باید مجددا با سمت راست تکرار نمود.

یک ست از هر حرکت را می توان خیلی سریع در روزهای کاری برای برطرف کردن استرس به علت اسپاسم عضلانی انجام داد. این حرکات را می توان متناوباً یک بار در هفته بعنوان بخشی از تمرینات بدنسازی و قدرتی تقویت عضلات گردن انجام داد. برای هر حرکت می توان دو تا سه ست انجام داد. نکته ی مهم این است  که حین انجام این حرکات ورزشی بدن در فرم و وضعیت صحیح باشد.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه علت درد گردن و درمان گرفتگی گردن مطالعه فرمایید.

1-گرفتگی عضلات گردن ؛علت و درمان با ورزش

2-حرکاتی برای رفع گرفتگی عضلات گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ