آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

ورزش های درمان گرفتگی عضلات گردن

images

تاریخ ۵ آذر ۱۴۰۲

درمان گرفتگی عضلات گردن و تقویت عضلات گردن با انجام ورزش های مناسب امکان پذیر می باشد. این ورزش ها می توانند به وسیله ی دستگاه های مخصوص  و مناسب  ورزش گردن درد انجام شوند. اما اگر دسترسی به این دستگاه ها  برای فرد مبتلا به گرفتگی رگ گردن امکان پذیر نیست با انجام این تمرینات می توان گردن درد  و گرفتگی عضلات گردن را درمان نمود .این تمرینات ورزشی را پزشک متخصص با توجه به شرایط فرد مبتلا به گرفتگی گردن به وی آموزش می دهد و چون  این ورزش ها نیاز به دستگاه مخصوص ورزش ندارند افراد می توانند در هر مکانی آنها را انجام دهند.انجام این حرکات ورزشی بدین شکل می باشد:

  • خم کردن سر:
    – این حرکت می‌تواند هم به صورت نشسته و هم ایستاده انجام شود. در حین اجرای این حرکت به صورت ایستاده، حفظ فرم صحیح بدن در طول تمرین بسیار حیاتی است و باید از هر خم شدن ناخواسته جلوگیری کرد. با قرار دادن کف دست‌ها بر روی پیشانی و شروع به نرمش، نگاه باید به سمت جلو باشد. می‌توان از هر دو دست استفاده کرد، اما بهتر است از دستی که شما بر آن تسلط دارید، استفاده نمایید. در حالت نشسته، سر را به جلو خم کرده، به حالتی که چانه به سمت سینه بیاید؛ سپس با عقب‌هل دادن سر با استفاده از کف دست، حرکت را تکمیل نموده و این وضعیت را برای دو ثانیه یا بیشتر حفظ کرده و بعد به دقت به وضعیت شروع بازگشت.
  • کشش سر:
    – مانند حرکت خم کردن سر، این حرکت نیز می‌تواند به صورت نشسته و ایستاده انجام شود. در ابتدا، کف دست‌ها را در پشت سر قرار داده و نگاه باید به روبه رو باشد. سر را به سمت عقب خم کرده، به حالتی که چانه به سمت بالا بلند شود. برای اجرای حرکت متقابل، سر را با استفاده از کف دست به سمت جلو هل داده و این وضعیت را چند ثانیه یا بیشتر حفظ کرده و بعد به دقت به وضعیت شروع بازگشت.
  • گردش گردن به طرفین:
    – در حالت ایستاده یا نشسته، کف دست چپ را روی سمت چپ سر قرار داده و گوش چپ را به سمت شانه چپ پایین می‌آورده، حرکت را با فشار آوردن روی سر با کف دست انجام می‌دهد. این موقعیت را چند ثانیه حفظ کرده و سپس به دقت به وضعیت شروع برگشت. حرکت را با سمت راست نیز مجدداً تکرار کنید.

یک ست از هر حرکت را می توان خیلی سریع در روزهای کاری برای برطرف کردن استرس به علت اسپاسم عضلانی انجام داد. این حرکات را می توان متناوباً یک بار در هفته بعنوان بخشی از تمرینات بدنسازی و قدرتی تقویت عضلات گردن انجام داد. برای هر حرکت می توان دو تا سه ست انجام داد. نکته ی مهم این است  که حین انجام این حرکات ورزشی بدن در فرم و وضعیت صحیح باشد.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه علت درد گردن و درمان گرفتگی گردن مطالعه فرمایید.

۱-گرفتگی عضلات گردن ؛علت و درمان با ورزش

۲-حرکاتی برای رفع گرفتگی عضلات گردن

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ