آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

حرکاتی برای رفع گرفتگی عضلات گردن

172555

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

172555

گردن از جمله قسمت‌هایی از بدن است که آسیب‌های وارده به آن طیف وسیعی از خفیف تا شدید را شامل می‌شوند.

  گرفتگی عضلات گردن و گردن درد

آسیب های شایع گردن شامل گرفتگی (اسپاسم)، کشیدگی عضلات ناحیه و شکستگی می شوند. تصادفات، آسیب های ورزشی و حتی برخی از وسیله هایی که در شهربازی سوار می شوید می توانند موجب آسیب گردن شوند.
گرفتگی گردن که اکثر شما تا به حال آن را تجربه کرده اید عبارت است از به انقباض افتادن ماهیچه های گردن. در این حالت ماهیچه ها سفت و دردناک می شوند. استفاده بیش از اندازه، وضعیت نامناسب یا استرس موجب بروز این حالت می شوند. انجام حرکات زیر به بهبود گرفتگی عضلات گردن کمک می کنند.

حرکاتی جهت بهبود گرفتگی عضلات گردن

حرکت اول: سر خود را به سمت راست بچرخانید و دستان خود را در پشت سر به هم قفل کنید. اجازه دهید وزن دستانتان چانه شما را به قسمت راست سینه نزدیک کند. ۱۵ ثانیه در این حالت بمانید و مجددا به حالت عادی برگردید. این حرکت را در سمت چپ نیز تکرار کنید.

حرکت دوم: سر خود را به سمت راست بچرخانید تا جایی که بتوانید پشت شانه خود را ببینید. حال دست راست خود را بلند کرده و کف دست را روی سمت چپ شانه قرار دهید. با کف دست، چانه خود را به سمت شانه نزدیک کنید و برای مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. این حرکت را ۳ مرتبه دیگر تکرار کنید. برای سمت چپ نیز به همین صورت عمل کنید.

حرکت سوم: در حالی که ایستاده یا نشسته اید و دستانتان در دو طرف بدن آویزان است، کتف های خود را از پشت به هم نزدیک کنید و ۵ ثانیه نگه دارید. این حرکت را ۳ مرتبه در روز و هر بار ۱۰ دفعه تکرار کنید

منبع : به سوی تندرستی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ