آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

گرفتگی عضلات گردن ؛علت و درمان با ورزش

412

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

412

 گرفتگی عضلات گردن از شایع ترین دردهایی است که بسیاری از افراد به آن مبتلا می شوند. گرفتگی عضلات گردن باعث گردن درد شدید می شود

اما ضعف عضلانی یا گزگز و مورمور در انگشتان دست ندارد. فرد مبتلا  به گرفتگی عضلات گردن هم چنین به علت گرفتگی عضلات گردن و درد شدید، نمی تواند گردنش را تکان دهد.

علت گرفتگی عضلات گردن

علت گرفتگی عضلات گردن وضعیت اندامی نادرست، استرس و حرکت نادرست خصوصاً هنگام ورزش کردن می‌باشد. همگی این ها می‌توانند به تنهایی دلیل ایجاد این قبیل گرفتگی‌ها شوند. هنگام بروز گرفتگی عضلات گردن، حرکت نکردن می‌تواند اوضاع را بد‌تر کند. بدن ما به کارهایی که انجام می‌دهیم عادت می‌کنند، پس اگر ما گردن و شانه‌های خود را عادت ندهیم، آن‌ها به حرکت نکردن عادت می‌کنند.

درمان گرفتگی عضلات گردن با حرکات ورزشی

برای تمرین و حرکت دادن عضلات  گردن چند راهکاروجود دارد که در اینجا به ذکر آن‌ها می‌پردازیم. با انجام  حرکات  ورزشی مناسب گرفتگی عضلات گردن  بطور منظم می‌توانید جریان خونی پر از اکسیژن به عضلات خود هدایت کنید.

رفع گرفتگی عضلات گردن با بالا بردن و کشیدن شانه

ورزش مناسب برای گرفتگی عضلات گردن  باعث افزایش انعطاف پذیری کتف و ترقوه می‌شود و همچنین باعث کشش و آرامش عضلات شانه و گردن می‌شود

برای رفع گرفتگی عضلات گردن شانه‌ها ی خود را به حالت دایره‌ای چرخش دهید. به سمت جلو، سپس بالا و بعد عقب و در آخر آزاد‌‌ رها کنید. در حین انجام این حرکات بطور منظم تنفس کنید. بطوری که با دم شانه‌ها را به جلو و با بازدم به بالا و دوباره با دم به بالا و با بازدم‌‌ رها کنید.

می‌توانید اینطور تصور کنید که بافت های عضلانی شما به راحتی مانند یک آدامس، نرم و انعطاف پذیر، کش می‌آیند. هر بار که شانه‌های خود را آزاد می‌کنید، احساس کنید که شانه‌ها پایین‌تر می‌آیند و کتف‌هایتان رو به پایین می‌آیند.

بازدید کنندگان گرامی

برای آشنایی با درد مهره های گردن بر روی لینک کلیک کنید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ