بیماری که تحت عمل جراحی برای درمان دیسک گردن قرار گرفته پس از انجام عمل و ترخیص از بیمارستان تا رسیدن به بهبودی کامل و جلوگیری از درد بعد از جراحی دیسک کمر این نکات را رعایت نماید :

1- بیماران باید تا زمان اولین ویزیت پس از عمل گردن بند طبی نوع سخت داشته باشند. این گردن بند باید به صورت شبانه روزی بسته شود.

2- بیماران نیاز به استراحت مطلق در بستر ندارند.

3- از آنجا که عمل جراحی از جلوی گردن انجام شده است، بیمار ممکن است هنگام خوردن غذا احساس درد در گلو و مری بکند، لذا توصیه می شود در روزهای اول پس از عمل رژیم غذایی محدود به مایعات شود. با کم شدن درد می توان از غذاهای نرم و پس از آن از غذای معمولی استفاده شود.

4-در صورتي كه از پانسمان ضد آب استفاده مي‌كند از روز بعد از عمل مي تواند استحمام كند. منوط بر اینکه زخم ها پانسمان بوده و آب به آنها نرسد.

5-از روز چهارم بعد از عمل مي تواند به شكل معمول استحمام كند و شستشوي محل جراحي بلامانع است. اما پس از استحمام كاملا محل عمل را خشك نموده و سپس پانسمان كند. براي خشك كردن محل عمل از وسايل گرم كننده مانند سشوار استفاده نكند.

6-داروهاي به تعداد لازم نسخه شده‌اند. بیمار باید  داروها را به تعدادي كه تجويز شده‌اند از داروخانه تحويل بگيرد و نیاز به درخواست داروی بیشتر نمی باشد. برخي از داروها قبل از روز ويزيت تمام خواهند شد. تكرار آنها لازم نيست.

7-ممكن است در روزهاي بعد از عمل دردهايي را شبيه به دردهاي قبل از عمل حس كند. نگران اين دردها نباشد. اما اگر دردها شديد بودند و يا اينكه هر روز شديدتر شدند بیمار باید به متخصص ستون فقرات مراجعه کند.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب درمان دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  مراقبت های پس از عمل جراحی دیسک گردن مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ