مراقبت های پس از عمل جراحی دیسک گردن

تاریخ ۵ آذر ۱۴۰۲

بیماری که تحت عمل جراحی برای درمان دیسک گردن قرار گرفته پس از انجام عمل و ترخیص از بیمارستان تا رسیدن به بهبودی کامل و جلوگیری از درد بعد از جراحی دیسک کمر این نکات را رعایت نماید :

  1. بیماران باید پس از عمل گردن بند طبی نوع سخت را تا زمان ویزیت اول دستکاری کنند. این گردن بند باید به صورت شبانه روزی بسته شود.
  2. بیماران نیاز به استراحت مطلق در بستر ندارند.
  3. به دلیل انجام عمل جراحی از جلوی گردن، بیمار ممکن است هنگام خوردن غذا احساس درد در گلو و مری بکند. بنابراین، در روزهای اول پس از عمل، توصیه می‌شود رژیم غذایی محدود به مایعات را دنبال کند. با کاهش درد، می‌توان از غذاهای نرم شروع کرده و سپس به غذاهای معمولی ادامه داد.
  4. اگر از پانسمان ضد آب استفاده می‌کنید، از روز بعد از عمل می‌توانید استحمام کنید، با این شرط که زخم‌ها پانسمان شده باشند و آب به آنها نرسد.
  5. از روز چهارم بعد از عمل می‌توانید به شکل معمول استحمام کنید و محل جراحی را بشویید. اما بعد از استحمام، محل عمل را به طور کامل خشک کنید و سپس پانسمان کنید. برای خشک کردن محل عمل از وسایل گرم‌کننده مانند سشوار استفاده نکنید.
  6. داروها به تعداد لازم نسخه شده‌اند. بیمار باید داروها را به تعدادی که تجویز شده‌اند از داروخانه تحویل بگیرد و نیاز به درخواست داروی بیشتر ندارد. برخی از داروها قبل از روز ویزیت تمام خواهند شد و تکرار آنها لازم نیست.
  7. ممكن است در روزهاي بعد از عمل دردهايي را شبيه به دردهاي قبل از عمل حس كند. نگران اين دردها نباشد. اما اگر دردها شديد بودند و يا اينكه هر روز شديدتر شدند بیمار باید به متخصص ستون فقرات مراجعه کند.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب درمان دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  مراقبت های پس از عمل جراحی دیسک گردن مطالعه فرمایید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ