علل و درمان دارویی گردن درد

 [sbu_post_image]

علل گردن درد

ناراحتی گردن درد  شایعی است که می تواند ناشی از عملکرد نامناسب و خستگی عضلات گردن به علت وضعیت و حالت نامناسب اندامها و بدن باشد یا می تواند به علت قوز کردن و خم شدن به سمت میز کار یا به دلیل خم شدن به سمت رایانه و یا انجام برخی دیگر از کارها مانند خیاطی باشد .

بیماری های ایجاد کننده گردن درد

وجود برخی از بیماری ها در گردن هم باعث افزایش دردهای ناحیه ی گردن می شوند. از جمله ی مهمترین بیماری ها می توان از دیسک گردن ارتروز گردن و تنگی کانال نخاع گردن نام برد.فرسایش مهره های گردن (آرتروز گردن) و آرتریت (التهاب مفصلی) از علت های مهم درد گردن  است.درگیری دیسک بین مهره ای گردن و تنگی کانال نخاعی گردن از سایر علل درد گردن می باشند.این بیماری ها معمولا ازعلائم گردن درد بوده و به دلیل انجام کارهایی که به ناحیه ی گردن فشار وارد می کنند به وجود می آیند و موجب دردهای شدید و ناراحت کننده در گردن می شوند.

درمان دارویی گردن درد

درمان گردن درد با استراحت و پرهیز و خودداری از انجام برخی از کارها که به گردن فشار وارد می کنند امکان پذیر است. استفاده از برخی داروها به درمان دردهای گردن کمک میکند. پزشک متخصص با توجه به شدت دردهای گردن و شرایط جسمی بیمار مبتلا به گردن درد استفاده از داروها ی درمان گردن درد را تجویز می کند. داروهایی که برای درمان گردن درد تجویز می شوند عبارت اند از: مسکن ها:مانند ایبوپروفن (بروفن، ادویل، ژلوفن)، ناپروکسن، آسپرین استامینوفن و سایر داروهای مشابه دردهای گردن را تسکین داده و تا اندازه ای درمان می کنند. مسکن های درد عصبی:اگر دردهای گردن ریشه ی عصبی داشته باشند استفاده از این مسکن ها نقش مهمی در کاهش و درمان انها ایفا میکند. از جمله مسکن های دردهای عصبی می توان از داروی گابا پنتین و پره گابالین (لیریکا) نام برد. پماد ها،کرمها و ژل های مسکن : پمادها نقش تسکین دهنده ای در درمان دردهای گردن دارند.از جمله ی این پمادها می توان از رهامین، رزماری، کرمهای حاوی گیاه پنجه شیطان دیکلوفناک، پیروکسیکام،، بروفن یا پماد فلفل نام برد هر کدام از این پمادها خواص خود را دارد و بر اساس نوع درد گردن تجویز می شود.استفاده از این پمادها همراه با ماساژ نقش مهمی در تسکین و درهای گردن دارد. داروهای ضد افسردگی:مانند امی تریپتیلین، نورتریپتیلین که برای دردهای عصبی گردن کاربرد دارند. داروهای شل کننده های عضلانی:مانند روباکسین (متوکاربامول) و سیکلو بنزاپرین (فلکسریل) سیردالود (تیزانیدین) و باکلوفن و دیازپام دردهای عضلانی گردن را کم کرده و تسکین می دهند.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  گردن درد مطالعه فرمایید.

1-علت گردن درد چیست؟

2-درمان گردن درد با فیزیوتراپی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس