آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

روش های مقابله با کمردرد

fxolhbzmlo0a8drk2ok411

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

fxolhbzmlo0a8drk2ok411
آنچه که برای بازیافتن سلامت کمر و درمان کمردرد مهم است، آن است که ما چگونه با  کمردرد روبرو می شویم؟ چه فکر می کنیم، چه احساسی داریم و در این رابطه چه کاری می کنیم.

چگونگی مقابله افراد با کمردرد

بر اساس اینکه افراد چگونه با کمر درد خود مقابله می کنند، آن ها را به ۳ گروه مختلف تقسیم می کنند.

هر کسی به شیوه مخصوص خود، با  کمردرد  روبرو می شود. اما مسئله این است که هر شیوه ای برای مقابله با  کمردرد و درمان کمردرد مناسب نیست.

گروه اول،افرادی هستند که از کمر درد هراس داشته و سعی دوری کردن از آن را دارند.این افراد تمایل بسیار به این دارند که، همه چیز را یک فاجعه تلقی کنند. زمانیکه نقطه ای از بدن آن ها مختصر ناراحتی ای را احساس می کند، آن ها بر جای خود خشک می شوند و دیگر حرکتی نمی کنند. اما این واکنش کاملاً غلط است.

به خاطر کاهش تحرک بدن، ماهیچه ها تضعیف شده و بدین ترتیب، ستون فقرات بیشتر تحت فشار قرار می گیرد.  احساس کمر درد در مورد کسانی که به صورت خفیف دچار افسردگی می باشند، شدیدتر است

گروه دوم را باید افسردگان مبارز نامید، که دندان روی هم می سایند و به آژیرهای خطر بدن توجهی نمی کنند. آسودگی خاططر و جسم برای آن ها معنایی ندارد و آن ها ساعت تفریح را تنها ویژه ضعیفان می دانند..

این اشخاص فشار روحی و مسایل را روی خود می ریزند و اینکه حال خوبی ندارند را تنها می توان در چهره رنجدیده یا پیکر خمیده آن ها، نظاره کرد. اما غرور و فعالیت و تحرک بیش از اندازه ماهیچه های پشت که به هر صورت مصدوم و خسته می باشند را بیشتر تحت فشار گذاشته و با رویه ی غلط، معالجه کمردرد  را دشوارتر می سازند، به این ترتیب کمردردها شدت یافته و به صورت مزمن در می آیند.

گروه سوم افرادی هستند که با خوش رفتاری سعی بر این دارند که کمردرد خود را فراموش کنند. آن ها بر این اعتقادند که صدمه ناپذیرند و کمر درد را بی اهمیت می دانند.

آن ها به آسانی حواس خود را وا می دارند که به کمردرد اعتنایی نکنند. این استراتژی که در واقع مثبت به نظر می رسد، زمانیکه بیماری هایی پیش بیایند، به یک تله تبدیل می گردد.

  • بیشتر بخوانید…

مطالعه مقاله کمردرد به علت بد ایستادن

مطالعه مقاله ورزش های صبحگاهی برای پیشگیری از کمردرد

مطالعه مقاله کمردرد و بی حسی پاها

منبع: کتاب درمان آسان کمر درد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ