آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

تسکین درد شانه

بب

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

بب

درد شانه  و درد های  نواحی دست،  و یا کتف از جمله دردهایی به شمار می‌روند که اگرچه کمتر از مثلا سردرد و مانند آن به سراغ آدم می‌آیند، اما وقتی گرفتارتان می‌کنند گاهی امان و تحمل را نیز می‌گیرند

شانه ها بیش از مفاصل دیگر بدن تحرک‌ دارند. هنگامی که شانه آسیب می‌بیند، توانایی شما برای حرکت دادن بازو محدود می شود.

تسکین درد شانه

هر درد شانه در اثر حادثه باید فوراً توسط پزشک متخصص درمان درد شانه (متخصص طب فیزیکی و توانبخشی) درمان شود.

اگر درد شانه در اثر کار زیاد باشد، نکات زیر به تسکین و رفع کمک می‌کند.

برای تسکین درد  شانه , شانه را استراحت بدهید. اگر شانهٔ شما بعد از انجام کار تکراری دچار درد می‌شود، سعی کنید طرز انجام کار را عوض کنید. یا در فاصلهٔ کار به شانه استراحتی بدهید. ورزش را به‌طور کامل ترک نکنید مثلاً اگر گلف بازی می‌کنید، چند روز به‌جای آن دوچرخه‌سواری کنید.

شانه را خنک کنید. با اولین آزردگی شانه کیسه‌ای یخ را چندبار در روز، و هر بار کمتر از ۲۰ دقیقه، روی آن بگذارید. یخ ناحیهٔ آزرده را بی‌حس کرده و تورم و التهاب آن را کاهش می‌ دهد و باعث تسکین درد می شود.

برای تسکین درد شانه آن را گرم کنید. بعد سه روز یخ‌گذاشتن و کم شدن درد شانه ، چندبار در روز، هر بار بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، گرمای مرطوب به آن بدهید. گرما جریان خون را در ناحیهٔ آسیب دیده بیشتر می‌کند. حتی ریزش آب‌گرم در هنگان دوش گرفتن در تسکین  و رفع درد  مؤثر است.

 دارو بخورید. خوردن داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی درد شانه  درمان نمی‌کند، ولی درد شانه را موقتاً تسکین می‌دهد.

 نزد پزشک بروید. اگر بعد از چند روز درد شانه از بین نرود، یا مرتباً به آن آسیب وارد می‌آید، نزد پزشک بروید تا او درمان فراصوتی، استروئیدی، یا جراحی شانه  را توصیه کند.

یک تزریق داروی استروئید با بی‌حسی موضعی در مفصل می‌تواند تا یک سال درد شانه را آرام کند. مدت تسکین درد بستگی به فعالیت شانه دارد. اگر به‌کار خود برگردید و دوباره شانه را زیاد به‌کار بگیرید، درد  ظرف چند هفته باز می‌گردد.

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین , پیشرفته ترین , جدید ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان درد شانه (بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی دراصفهان) برای درمان کلیه بیماران مبتلا به درد شانه استفاده می شود

  • برای آشنایی بیشتر با ……

برای آشنایی بیشتر با مقاله های زیر و همچنین مشاهده فیلم آموزشی  بر روی لینک های زیر کلیک کنید

مطالعه مقاله گرفتگی عضلات شانه
مشاهده فیلم آموزشی درمان درد شانه
مطالعه مقاله التهاب و درد مفصل شانه

منبع : جام جم سرا    قطره

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ