آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

حرکات ورزشی دیسک کمر

144964

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

144964

انجام حرکات ورزشی مناسب برای دیسک کمر در حالت دراز کش می تواند به ۳ روش زیر صورت گیرد:

در یک حرکت ورزشی دیسک کمر می توانید به پشت روی زمین دراز بکشید و سپس زانوهای خود را توی شکم خود جمع نمائید و با دست های خود دور زانوها را قلاب کرده و زانوها را به طور کامل به شکم بچسبانید.

۱۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس به آرامی پاها را رها کرده و روی زمین بگذارید و این حرکت را ۳ مرتبه انجام دهید (انجام این حرکت در هنگام کمر درد اشکالی ندارد).

در تمرین دیگر  دیسک کمر می توانید به پشت روی زمین دراز بکشید اکنون دست های خود را به حالت کشیده در بالای سر خود قرار دهید و سعی کنید بدن خود را بکشید (مثل اینکه می خواهید خود را چند سانتی متر بلندتر کنید).

در این حالت عضلات شما کشیده می شود و قوس کمر شما بیشتر می شود به طوری که احساس می کنید تنها پاشنه های پا و بالای کمر شما روی زمین است

۱۰ثانیه در این حالت باقی بمانید سپس ۱۰ ثانیه به حالت دراز کش استراحت کنید این حرکت را ۳ مرتبه تکرار کنید ( این حرکت برای افرادی که قوس کمرشان کم شده است و یا دیسک ها یا مهره های آن ها فشرده است مفید است).

 ورزش دیگر دیسک کمر این است که به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را صاف و کشیده روی زمین قرار دهید اکنون پای راست خود را از زمین بلند کنید و ۱۰ ثانیه آن را بالاتر از زمین قرار دهید

سپس پای راست را روی زمین قرار داده و پس از ۳ ثانیه استراحت پای چپ را بلند کنید و ۱۰ ثانیه آن را بالا نگهدارید سپس ۳ ثانیه استراحت کرده و حرکت را از اول شروع کنید این حرکت را ۳ بار تکرار کنید (انجام این حرکت باعث تقویت عضلات شکم و پاها می شود ).

بازدید کنندگان گرامی

برای آشنایی با چگونگی درمان دیسک کمر بر روی لینک کلیک کنید

مقالات مرتبط

صافی کف پا

تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ آیا کف پای شما صاف است.

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ