آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

بهترین روش ها برای درمان گردن درد

سردرد-و-میگرن

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

سردرد-و-میگرن

گردن درد می تواند به علت مشکلاتی در هر کدام از قسمت های تشکیل دهنده آن اتفاق بیفتد. مشکلاتی در استخوان، لیگامان، عضلات و اعصاب. گاهی مشکلات گردن موجب درد می شود ولی بیمارمبتلا به گردن درد  درد را در خود گردن احساس نمی کند. درد ممکن است در شانه یا در اندام فوقانی یا در ستون مهره ای سینه ای احساس شود.

شایعترین علت گردن درد آسیب بافت نرم است که می تواند به خاطر ضربه ناگهانی یا ضربه های مکرر در اثر فعالیت یا کار در وضعیت اشتباه باشد.

روش های درمان گردن درد

 درمان  گردن درد با استفاده از یخ و سرما

استفاده از یخ در درمان ردن درد ممکن است توصیه شود. در این حالت سرمای یخ باعث سرما درمانی درگردن درد می شود.

یخ را در کیسه قرارد دارده و آ نرا درون حوله ای بپیچید  و هر باربمدت ۲۰ دقیقه ،چند بار در روزبر روی محل دردناک قرار دهید.  استفاده از یخ ،بیش از ۲۰ دقیقه ممکن است باعث آسیب شود.از قرار دادن یخ روی محل های عبور عصب خود داری شود.

درمان گردن درد با گرما

درمورد گرما یک دوش اب گرم یا استفاده از کیسه اب گرم که لای حوله قرار گرفته می تواند  در درمان  گردن درد مفید باشد.گرما باعث شل شدن عضلات شده و گردن درد رابهتر می کندوولی گاهی هم ممکن است باعث بدتر شدن گردن درد شود.

بهر حال  باید مراقب بوداگر گرم کردن ناحیه گردن باعث بدتر شدن درد یا التهاب شد فورا از ان اجتناب کنید.از پزشک متخصص طب فیزیکی وتوانبخشی در مورد اینکه کدام روش برای درمان  گردن درد  شما بهتر است مشورت کنید.

درمان گردن درد با استراحت

  برای درمان گردن درد در طول روز چندین مرتبه به حالت دراز کش قرارگرفته وبه گردن خود استراحت بدهید.ا ز استراحت طولانی پرهیز کنید زیرا استراحت بیش از حد باعث سفتی عضلات گردن شده و  برای گردن ضرر دارد.

درمان گردن درد با  حرکات کششی ملایم

در برخی گردن دردها حرکات کششی  برای درمان گردن درد  مفید است.به ارامی سر خود را به یک سمت حرکت داده و ۳۰ ثانیه در این حالت نگه دارید.حرکات کششی مخصوص  گردن درد را در جهت های مختلف انجام دهید. این کشش ها باعث تسکین وبهبودی گردن  درد می شود.

سایر روشهای بدن جراحی  گردن درد بر اساس نیاز توسط متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی تجوبز می شود از جمله درمان های بدون جراحی گردن درد می توان  به طب سوزنی،  فیزیوتراپی، کشش گردن اشاره کرد.

درمان گردن درد با لیزر

لیزرتراپی می تواند در کنار سایر درمان ها به درمان گردن درد و دیسک گردن کمک کند.

درمان جراحی گردن درد

گردن درد  بندرت نیاز به درمان جراحی دارد و در اغلب موارد با مراجعه به متخصص طب فیزیکی وتوانبخشی درمان می شود.بهر حال توصیه می شود درمان  جراحی گردن درد زمانی باید صورت گیرد که روش های غیر جراحی درمان گردن درد پاسخ نداده باشد.

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین , پیشرفته ترین , جدید ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان گردن درد در اصفهان (بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان) برای درمان کلیه بیماران مبتلا به گردن درد استفاده می شود  که هدف  درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت  کلیه بیماران عزیز می‌باشد.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله گردن درد و سوزش بین دو کتف
مطالعه مقاله گردن درد هنگام خواب
مطالعه مقاله گردن درد به علت نشستن نامناسب

منبع : ایران ارتوپد    ویستا     لیزر درمانی و فیزیوتراپی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ