لیزر درمانی شانه منجمد

stk62884cor

شانه منجمد“، “شانه یخ زده“، “شانه فریز شده“، “چسبندگی شانه“، “فروزن شولدر” و “کپسولیت چسبنده” همگی اسامی یک بیماری است که در زبان انگلیسی به آن “Frozen Shoulder” یا “Adhesive Capsulitis” گفته می شود.

در بیماری شانه منجمد، هم شانه دردناک می شود و هم دامنه حرکتی آن بطور قابل توجهی کاهش می یابد و بیمار نمی تواند دست خود را بالای سر و یا به پشت خود ببرد، یعنی شانه به “خشکی” (Stiffness) مبتلا می شود.

در بیماری شانه منجمد کپسول شانه سفت، چروکیده و کوتاه شده و حجم داخل آن کاهش می یابد. کپسول شانه یک کیسه محکم است که از یک طرف سر استخوان بازو را در بر می گیرد و از طرف دیگر به لبه سطح مفصلی استخوان کتف، یعنی به لبه گلنوئید متصل می شود و با حرکات شانه، سر بازو داخل آن می چرخد.

علائم

  در  بیماری شانه منجمد یا شانه یخ زده ابتدا شانه دردناک می شود و پس از مدتی حرکت آن هم محدود می شود. اوایل بیمار مبتلا د نمی تواند دستش را به پشتش برساند و کم کم نمی تواند آن را بالا ببرد و یا از بدن دور کند.

با گذشت زمان درد شانه کمتر شده ولی محدودیت حرکتی آن باقی می ماند. در نهایت پس از مدتی حرکات شدیداً محدود می شود. کم کم بیماری شانه منجمد خود به خود رو به بهبودی می گذارد و به اصطلاح یخ آن آب می شود و درد ها از بین رفته و حرکات شانه تقریباً طبیعی می شود.

لیزر درمانی شانه منجد

 برای کاهش درد بیمار مبتلا به شانه منجمد می توان  از داروهای ضد درد معمولی، فیزیوتراپی و ورزش درمانی استفاده می شود. ولی یکی از روش هایی که در درمان شانه منجمد تاثیر بسیار زیادی دارد لیزر درمانی شانه منجمد است که در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از روش لیزر درمانی نیز برای درمان کلیه بیماران مبتلا به شانه منجمد استفاده می شود.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله لیزرتراپی درد شانه
مطالعه مقاله گرفتگی عضلات شانه
مطالعه مقاله تسکین درد شانه
مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ