آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

لیزر درمانی شانه منجمد

stk62884cor

تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲

stk62884cor

شانه منجمد“، “شانه یخ زده“، “شانه فریز شده“، “چسبندگی شانه“، “فروزن شولدر” و “کپسولیت چسبنده” همگی اسامی یک بیماری است که در زبان انگلیسی به آن “Frozen Shoulder” یا “Adhesive Capsulitis” گفته می شود.

در بیماری شانه منجمد، شانه تحت تأثیر قرار می‌گیرد و باعث درد شدید و کاهش قابل توجهی در دامنه حرکتی آن می‌شود. بیماران قادر به برداشتن دست خود بالای سر یا به پشت خود نمی‌باشند، به عبارت دیگر شانه آنها “خشکی” (Stiffness) می‌یابد.

در بیماری شانه منجمد، کپسول شانه سفت، چروکیده و کوتاه می‌شود و حجم داخل آن کاهش می‌یابد. کپسول شانه یک ساختار محکم است که از یک طرف سر استخوان بازو را در برمی‌گیرد و از طرف دیگر به لبه سطح مفصلی استخوان کتف، به عبارت دیگر لبه گلنوئید، متصل می‌شود. با حرکات شانه، سر استخوان بازو در داخل کپسول شانه چرخش می‌یابد.

علائم

  در  بیماری شانه منجمد یا شانه یخ زده ابتدا شانه دردناک می شود و پس از مدتی حرکت آن هم محدود می شود. اوایل بیمار مبتلا د نمی تواند دستش را به پشتش برساند و کم کم نمی تواند آن را بالا ببرد و یا از بدن دور کند.

با گذشت زمان، درد شانه کاهش می‌یابد، اما محدودیت حرکتی همچنان باقی می‌ماند. در نهایت، پس از مدتی، حرکات به شدت محدود می‌شود. به تدریج، بیماری شانه منجمد بهبود می‌یابد و به طور عامیانه می‌توان گفت “یخ آب می‌شود”، به این معنی که درد‌ها بینابین از بین می‌روند و حرکات شانه تقریباً به حالت طبیعی خود بازمی‌گردد.

لیزر درمانی شانه منجد

 برای کاهش درد بیمار مبتلا به شانه منجمد می توان  از داروهای ضد درد معمولی، فیزیوتراپی و ورزش درمانی استفاده می شود. ولی یکی از روش هایی که در درمان شانه منجمد تاثیر بسیار زیادی دارد لیزر درمانی شانه منجمد است که در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از روش لیزر درمانی نیز برای درمان کلیه بیماران مبتلا به شانه منجمد استفاده می شود.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله لیزرتراپی درد شانه
مطالعه مقاله گرفتگی عضلات شانه
مطالعه مقاله تسکین درد شانه

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ