آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

گردن بند طبی Cervical collar

100-500x500

تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۲

 گردنبند طبی نوعی بریس یا ارتوز است که به دور گردن بیمار بسته میشود.

هدف استفاده از گردن بند طبی بی حرکت کردن گردن است.

انواع گردن بند طبی


بریس گردن، یا همان گردنبند طبی، یکی از شایع‌ترین انواع بریس‌های ستون فقرات است که توسط پزشکان به کار می‌رود. استفاده از گردنبند برای هدف‌های مختلفی از جمله کاهش درد گردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بریس‌ها می‌توانند بعد از جراحی ستون فقرات به منظور استحکام‌بخشی و ثابت نگه داشتن گردن مورد استفاده قرار گیرند. همچنین، در صورتی که گردن شما مصدوم شده یا آسیب دیده باشد، گردنبند تسکین درد را فراهم می‌کند.

رایج ترین گردن بندها

  • گردن بند نرم و سفت
  • گردن بند طبی فیلادلفیا
  • گردن بند سومی
  • گردن بند هالو

بسته به نوع گردنبند مقدار این بیحرکتی متفاوت است. از گردنبند های طبی در درمان انواع دردهای گردن دیسک گردن یاشکستگی های گردن و یا بعد از اعمال جراحی استفاده میشود.

گردن درد یکی از شایعترین گرفتاریهایی است که افراد آن را تجربه می کنند. گردن درد دلایل بسیاری دارد نظیر:

آرتروز یکی از شایعترین علتهاست که علاوه بر درد در ناحیه گردنی ممکن است بر روی دیگر اندام نیز تاثیر داشته باشد. وجود ریشه های اعصاب اندام فوقانی در ناحیه گردنی باعث می شود تا هر گونه مشکل در این ناحیه اثر مستقیمی بر اندام فوقانی از ناحیه شانه تا انگشتان داشته باشد. کما اینکه بسیاری از کسانی که از درد اندام فوقانی رنج می برند ، در ناحیه گردنی دچار مشکل هستند.

یکی از موثرترین وسایل برای کاهش درد ناحیه گردن و یا دردهای اندام فوقانی ناشی از آسیب های گردنی گردنبندها (Collars) می باشند که دارای انواع بسیار گوناگونی هستند.

یکی از گزینه‌های پرمصرف، به ویژه در مراحل اولیه آسیب گردن، استفاده از گردنبند طبی نرم یا “سافت کولار” می‌باشد. سافت کولار به گونه‌ای طراحی شده است که به شکل آناتومیک ناحیه گردن و فک سازگار باشد و وجود یک پد در ناحیه چانه باعث می‌شود استفاده از این وسیله برای فرد استفاده‌کننده بسیار راحت و قابل تحمل باشد.

 این مدل گردن بند جهت کاهش درد از ۳ اصل پیروی می نماید:

۱- گرمای ملایم حاصل از جنس گردن بند

۲- ایجاد ثبات در ستون مهره های گردنی و جلوگیری نسبی از خم شدن گردن

۳- ایجاد حس مراقبت در خود فرد که به صورت یک یاد آوری کننده فرد را به وضعیت خود آگاه نگه می دارد.( Self Reminder )

منبع: سایت دکتر حسین زاده

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ