آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

پیشگیری دیسک گردن

11640

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

 [sbu_post_image]

خطر ایجاد بیماری گردن درد و دیسک گردن در همه افراد به خصوص کسانی که به کار هایی می پردازند که به مهره های گردنشان فشار وارد می شود وجود دارد . برای پیشگیری از این بیماری رعایت این موارد لازم است:
۱– گرمادرمانی
انجام برخی کارها گردن درد  را به همراه خواهد داشت. برای جلوگیری از شدید شدن این دردها باید  دوش آب گرم گرفت به طوری  که آب مستقیما به گردن برسد. همچنین می‌توان برای گرم نگه داشتن گردن از جکوزی، پدهای گرم و بطری آب گرم استفاده کرد. همچنین فشار آب باید  تا اندازه‌ای که پوست کمی ‌قرمز و اندکی گرم شده باشد.
۲– استراحت
افرادی که دچار دردهای شدید گردن می شوند باید از انجام حرکات و کارهایی که درد را شدیدتر می‌کنند خودداری کنند و به گردن خود بیشتر استراحت دهند. و در مواقع استراحت باید عضلات کتف شل و ریلکس باشند سر به یک طرف چرخانده شود و کشش در گردن ایجاد شود. این حرکت تا ۳باربرای هر دو طرف چپ و راست  انجام شود.
در روش دیگر فرد مبتلا به گردن درد باید سر رابه جلو خم کرده به طوری که چانه به قفسه ی سینه برسد.
. برای ایجاد کشش بیشتر می‌توان با کمک انگشت به آرامی ‌از پشت سر فشار اندکی وارد کرده تا بیشتر به سمت قفسه‌سینه خم شود. زمانی که  در ناحیه گردن کشش را احساس کرد باید  به مدت ۶ ثانیه مکث نموده و سپس به حالت اولیه برگشت. این حرکت را باید تا ۳ بار تکرار کرد. در حرکت دیگر باید دست را روی پیشانی‌تان قرار داد (مانند حالت قبل) اما این بار رو به جلو فشار آورد  و در اینجا نیز سر و دست  نباید حرکت کنند.  پس از انجام این حرکتباید۱۰ ثانیه مکث کرده و تا ۳ بار آن را تکرار نمود.در حرکت دیگر دست را در کنار سر گذاشته و سر به طرف شانه چرخانده شود. به طوری که کتف و شانه دیده شود اما بدن ثابت بماند و حرکتی نداشته باشد. پس از انجام این حرکت  باید ۱۰ ثانیه مکث کرده و حرکت برای هر طرف تا ۳ بار تکرار شود.

۳-استفاده از بالش مناسب
فرد مبتلا به گردن درد در هنگام خواب در  صورتی که بیش از یک بالش زیر  سر بگذارد باید از بالش‌های طبی استفاده کند. بالش در صورتی که به درستی انتخاب شود، با حفظ  ستون فقرات گردنی در وضعیت صحیح از درد گردن می‌کاهد.

 

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب پیشگیری از دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی پیشگیری دیسک گردن مطالعه فرمایید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ