آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

پیشگیری از دیسک گردن

430139054724382671394-150x150

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

 [sbu_post_image]

افرادی که در معرض انجام کارهایی هستند که احتمال ابتلای آنها به دیسک گردن را در پی خواهد داشت با به کار گیری این موارد می توانند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند:
۱- همیشه گردن خود را در حالت ایستاده ، نشسته ، یا راه رفتن صاف و عمود بر بدن نگه دارید به طوری که هیچ زاویه ای با بدن نسازد .
۲- هرگز در حین نشستن در پشت میز کار، گردن خود را خم نگه ندارید بلکه اگر لازم است صندلی خود را کوتاه کنید یا ارتفاع میز را بالا ببرید تا مجبور به خم کردن گردن خود به مدت طولانی نباشید و یا اگر مجبور به انجام این کار هستید هر از چند گاهی گردن خود را صاف کنید .
۳- اگر کارتان نشسته است و مجبور به خم کردن گردن خود هستید حتما با یکی از دستانتان از وزن سرتان و فشار بر روی مهره های گردنی بکاهید تا کمتر دچار صدمات گردن شوید .
۴- موقع مطالعه سعی کنید کتاب یا روزنامه را بالا نگه دارید ، تا اینکه سر خود را زیاد خم کنید که اینکار می تواند در دراز مدت آسیب زیادی به گردن شما برساند .
۵- حتی الامکان هنگام خوابیدن از بالش کوتاه استفاده کنید به طوری که سرتان در امتداد بدن قرار گیرد نه اینکه خم شود .
۶- در موقع رانندگی تا آنجا که می توانید به فرمان نزدیکتر بنشینید تا مجبور نباشید دستتان را دراز کنید و به فرمان برسانید .
۷- صندلی که روی آن می نشینید و رانندگی می کنید حتما بایستی دارای تکیه گاهی برای گردن داشته باشد .

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب  درمان دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پیش گیری از دیسک گردن مطالعه فرمایید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ