پیشگیری از دیسک گردن

 post_image

افرادی که در معرض انجام کارهایی هستند که احتمال ابتلای آنها به دیسک گردن را در پی خواهد داشت با به کار گیری این موارد می توانند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند:
1- همیشه گردن خود را در حالت ایستاده ، نشسته ، یا راه رفتن صاف و عمود بر بدن نگه دارید به طوری كه هیچ زاویه ای با بدن نسازد .
2- هرگز در حین نشستن در پشت میز كار، گردن خود را خم نگه ندارید بلكه اگر لازم است صندلی خود را كوتاه كنید یا ارتفاع میز را بالا ببرید تا مجبور به خم كردن گردن خود به مدت طولانی نباشید و یا اگر مجبور به انجام این كار هستید هر از چند گاهی گردن خود را صاف كنید .
3- اگر كارتان نشسته است و مجبور به خم كردن گردن خود هستید حتما با یكی از دستانتان از وزن سرتان و فشار بر روی مهره های گردنی بكاهید تا كمتر دچار صدمات گردن شوید .
4- موقع مطالعه سعی كنید كتاب یا روزنامه را بالا نگه دارید ، تا اینكه سر خود را زیاد خم كنید كه اینكار می تواند در دراز مدت آسیب زیادی به گردن شما برساند .
5- حتی الامكان هنگام خوابیدن از بالش كوتاه استفاده كنید به طوری كه سرتان در امتداد بدن قرار گیرد نه اینكه خم شود .
6- در موقع رانندگی تا آنجا كه می توانید به فرمان نزدیكتر بنشینید تا مجبور نباشید دستتان را دراز كنید و به فرمان برسانید .
7- صندلی كه روی آن می نشینید و رانندگی می كنید حتما بایستی دارای تكیه گاهی برای گردن داشته باشد .

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب  درمان دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پیش گیری از دیسک گردن مطالعه فرمایید

دکتر علی فرخانی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
اصفهان.خیابان شمس آبادی.چهارراه قصر.روبروی بانک ملت.کوی26(دهش)