آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

مراقبت های مخصوص گردن

188129107514048534922492425522621219145

تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

۱: از گذاشتن بالش در زیر سر موقع خوابیدن اجتناب کنید در صورتیکه این وضع برایتان غیر قابل تحمل است از یک بالش نازک استفاده کنید.

۲:از نگهداشتن سر وگردن در یک حالت ثابت به مدت طولانی خودداری کنید.در هنگام مطالعه و تماشای تلویزیون و انجام کارهای اداری گاهی سر را به جهات مختلف به آرامی بچرخانید به طور ممتد بافتنی نبافید و یا خیاطی و رانندگی نکنید ، به گردن به صورت ناگهانی حرکت شدید ندهید.در وقتی که یک پهلو میخوابید فضای بین شانه و سر را با بالش طوری پر کنید که سر پایین تر و یا بالاتر از تنه قرار نگیرد ، از خوابیدن روی تشک های ابری اجتناب کنید.

۳:از بلند کردن بارهای سنگین خودداری کنید و چنانچه مجبورید باری را حمل کنید آن را با دستها بغل کرده و در جلوی سینه بگیرید.

۴: بعد از حمام موهای سر را خشک کنید و از نشستن جلوی باد کولر خودداری کنید.

۵:در موقع نشستن از صندلی یا مبلی استفاده کنید که زاویه کف و پشتی آن ۹۰ تا ۱۱۰ درجه باشد و در موقع نشستن ، کمر و پشت خود را به پشتی صندلی بچسبانید و به هیچ وجه قوز نکنید.افرادی که از نظر کاری با انگشتانشان بیشتر کار میکنند ( تایپیست ها و پانچیست ها و تحویلداران و بافندگان ) لازمست که در طول روز و هنگام کار دستها ( شانه ، آرنج ، مچ و انگشتان ) را در جهات مختلف ورزش دهند.

۶:کسانی که کار اداری انجام میدهند باید میز کارشان حتی الامکان شیبدار باشد و یا اینکه تسلط کافی بر روی میز داشته باشند و از خم شدن بیش از حد سر بر روی میز خودداری کنند.

 منبع:وبلاگ دکترشجاعی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ