آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

توانبخشی در درمان پوکی استخوان

osso anziano

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

پوکی استخوان یکی از شایع ترین بیماری های استخوانی و یکی از مهمترین مشکلات سلامت در سراسر جهان محسوب شده و می توان مداخلات توانبخشی را راهگشای عوارض پوکی استخوان محسوب کرد.

 نقش و جایگاه مداخلات توانبخشی در پیشگیری،‌ درمان و مدیریت شکستگی های استئوپروتیک مهره در افراد مبتلا به پوکی استخوان حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد. در بحث پیشگیری و توانبخشی شکستگی های استئوپروتیک مهره در بیماری پوکی استخوان در ایران پیشنهادهایی برای توسعه تحقیقات سلامت از سوی جمعی از همکاران و در یازدهمین سمینار فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات ارائه شد، که امیدواریم برای متولیان عرصه بهداشت و درمان مثمرثمر باشد.

علیرغم اینکه پوکی استخوان یک بیماری خاموش به حساب می آید اما شکستگی های ناشی از آن با افزایش مرگ و میر و … کاهش کیفیت زندگی، محدودیت های عملکردی و افزایش ناتوانی، درد و در نهایت عدم استقلال بیماران همراه است و بار بزرگ و هزینه های بسیاری را به جوامع تحمیل می کند.  باافزایش درصد افراد سالمند در جامعه و بار تحمیلی شکستگی های استئوپروز(پوکی استخوان) بهره گیری از مداخلات توانبخشی رامی توان حائز اهمیت عنوان کرد

منبع: فیزیوتراپیست های بدون مرز

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ