ماساژ درمانی عبارت است از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. این درمان به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدما ت و سرعت بهبود ناراحتیهای حاد و مزمن كمك می كند. امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان از این روش به عنوان یك روش مراقبت بهداشتی استفاده می كنند. اکثر افراد از ماساژ لذت می‌برند، اما تعداد کمی از آن‌ها می‌دانند که ماساژ می‌تواند جنبه‌های درمانی داشته باشد. در حقیقت ماساژ بدن می‌تواند فواید متعدد در ارتباط با سلامت فرد شامل بهبود فرآیند چرخش خون، بهبود دامنه حرکت مفاصل، و افزایش سطح اندورفین داشته باشد. اندورفین نقش موثر در بهتر شدن احساس و کاهش درد در نواحی مختلف بدن از جمله ماساژ کمر و گردن دارد .
این فن بسیار ساده است و دردهای ناشی از دیسک گردن را کاهش می دهد. فقط باید کسی  که این کار را انجام می دهد فشار زیادی به گردن کسی که او را ماساژ می دهد وارد نکند. چون در محلی که ماساژ می دهد یک شریان اصلی تغذیه کننده مغز وجود دارد اگر فشار زیادی وارد کند و جریان خون را مختل نماید ممکن است برای فرد مشکلاتی به وجود آورد.ابتدا باید کمی روغن ماساژ یا لوشن تهیه کرد.شخص ماساژ دهنده ابتدا باید دستان خود را با روغن ماساژ چرب کند.واز بالای گردن محلی که عضلات پشت گردن به سر متصل می شوند به صورت دایره ای ماساژ را شروع کند.این کار را به آرامی انجام دهد و به تدریج همان گونه که به صورت دایره هایی کوچک   ماساژ می دهد دست خود را از بالا به پایین به سمت شانه ها بکشداین عمل را تا شانه ها ادامه دهد.
حال مسیری را که به صورت دایره ای ماساژ داده با فشار کمی از بالا به پایین بکشداین کار را چندین بار و در مسیر های مختلف تکرار کند. شخصی که مورد ماساژ قرار گرفته باید سر را به سمت جلو خم کند تا کشش در عضلات گردن حس شود اکنون انگشتان خود را در محل اتصال عضلات گردن به سر قرار داده و فشار دهد چند ثانیه انگشتان خود را در این محل نگه دارد و سپس انگشتان خود را با همان فشار به سمت پایین بکشد.و آنقدر این کار را تکرار کند  که هیچ دردی را احساس نکند. شخصی که مبتلا به دیسک  گردن و گردن درد می باشد می تواند این کار را در منزل تمرین کند و به آرامش عضلات گردن و درمان درد های ناشی از دیسک گردن  کمک می کند.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب فیزیوتراپی دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ماساژ درمانی دیسک گردن مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ