آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

لیزر درمانی آرتروز زانو

لیزر-درمانی-زانو

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

لیزر-درمانی-زانو

در  بیماری آرتروز زانو  سطح مفصل زانو ، خوردگی پیدا می کند و استخوان های اطراف مفصل ضخیم می شوند. این تغییرات، به زانو درد در بسیاری از افراد منجر می شود. آرتروز زانو با افزایش سن بروز می یابد.

علائم آرتروز زانو

شایعترین علائم  آرتروز زانو خشکی مفصل زانو  هنگام حرکت و  زانو درد است .

درد آرتروز زانو عمدتا هنگام فعالیت مثل راه رفتن در سطوح شیب دار و خم و راست کردن زانو هنگام انجام فعالیت های روزمره بروز می کند .

معمولا درد آرتروز زانو هنگام استراحت کاهش می یابد در مراحل پیشرفته آرتروز زانو علاوه بر درد تغییر شکل مفصل بصورت تورم اطراف مفصل زانو و انحراف پرانتزی زانوها و لنگیدن هنگام  راه رفتن مشاهده می شود .

لیزر درمانی آرتروز زانو

اشکال مختلفی از درمان‌های جایگزین وجود دارد که می‌توانند علائم آرتروز را تسکین داده و عارضه‌های مزمن را در دراز مدت بهبود دهند. این درمان‌ها شامل درمان با لیزر سطح پایین و موارد دیگر می‌شوند. این مدالیته‌ها نیز مانند اکثر درمان‌های موجود برای آرتروز زانو و همچنین آرتروز شانه و گردن از بروز این عارضه جلوگیری کرده یا آثار آن را معکوس می‌کنند. به هر حال، این مدالیته‌ها در صورت مؤثر بودن مکمل‌هایی بی‌نظیر برای سایر درمان‌های استاندارد هستند.

بیشتر بیمارانی که به کلینیک طب فیزیکی  و توانبخشی مراجعه می کنند،از بیماری آرتروز زانو رنج می برند . آرتروز زانو مشکلات زیادی برای بیماران ایجاد می کند.

بسیاری از بیماران مبتلا به آرتروز زانو تزریقات متعدد کورتیکواستیروئید برای درمان زانو درد داشته اند.بسیاری از بیماران مبتلا به آرتروز زانو و درد زانو ،سابقه مصرف طولانی مدت مسکن ها را دارند. همینطور بیمارانی  دیده می شوند که تنها راه درمان آرتروز زانو را تعویض مفصل زانو می دانند.

درصد زیادی از بیماران  مبتلا به ارتروز زانو که با لیزر درمان شده اند بهبودی قابل توجهی پیدا می کنند.بیشترین درصد بهبودی آرتروز زانو پس از یک ماه درمان با لیزر مشاهده می شود.

برخی بیماران  نیاز به یک جلسه لیزر درمانی آرتروز زانو در هفته و بمدت چندین هفته دارند. بیمار مبتلا به آرتروز زانو  بهتر است بمدت ۴ تا ۵ هفته فعالیت خود را محدود کرده و دستورات متخصص طب فیزیکی و توانبخشی را رعایت کند.

اکثر بیماران از لیزر درمانی آرتروز زانو راضی هستند.

امروزه استفاده از لیزردرمانی در پزشکی با توجه به تاثیرات مناسب و ایمن بودن آن ،‌گسترش یافته است .مسلما همه با نقش لیزر در بیماری های پوست و مو آشنا هستند اما شاید کمتر از فواید لیزر درمانی در حیطه طب فیزیکی و توانبخشی شنیده باشند .

برای آشنایی با ورزشی برای آرتروز زانو بر روی لینک کلیک کنید

منبع : دکتر مجلسی  باشگاه خبرنگاران   لیزردرمانی و فیزیوتراپی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ