آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

لیزرتراپی درد لگن

WomanLeaningInPain

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

WomanLeaningInPain

مشکلات مفصل لگن می تواند باعث بروز درد در داخل لگن و یا کشاله ران شود.درد لگن در خارج آن، بالای ران یا باسن معمولا در اثر مشکلات عضلات، رباط ها، تاندون ها و سایر بافت های نرم اطراف مفصل لگن بروز می کند.

گاهی اوقات بیماری سایر قسمت های بدن باعث بروز درد  لگن می شود، مثل مشکلات کمر یا زانو. این نوع از درد را درد راجعه می نامند.

درد لگن را می توان تا حدود زیادی با خود مراقبتی در منزل کنترل کرد.

کاهش درد لگن

وزن مناسب و کاهش درد لگن

فقط کاهش ۵/۲ تا ۵/۴ کیلوگرم از وزن اضافی بدن، باعث کاهش درد لگن و ناراحتی شما به میزان قابل توجهی می شود.

 استراحت کردن و کاهش درد لگن

برای کاهش درد لگن  از خم کردن مکرر ناحیه لگن و فشار مستقیم روی آن خودداری کنید. روی آن قسمت لگن که درد می کند نخوابید و از نشستن طولانی مدت خودداری کنید.

 داروهای مسکن و کاهش درد لگن

 استفاده از داروهای مسکن مثل استامینوفن، پروفن  می تواند درد لگن را کاهش دهد.

 استفاده از یخ و یا گرما در کاهش درد لگن

برای کاهش درد لگن چند قطعه یخ را در داخل یک کیسه فریزر قرار دهید. سپس داخل یک حوله بپیچید و روی قسمتی از لگن که درد می کند، قرار دهید.همچنین گرم کردن قسمت دردناک لگن با استفاده از دوش آب گرم می تواند عضلات را برای انجام ورزش های کششی آماده کند که درد لگن را کم می کنند.

اگر روش های خانگی فوق کمکی به کاهش درد لگن شما نکردند، نزد پزشک متخصص بروید.

لیزرتراپی درد لگن

 بیماری های لگن درمان شده با لیزرتراپی شامل بیماری هایی  مانند التهاب مفاصل لگن، بورسیت(التهاب کیسه های کوچک پر از مایع در مفصل)  بوده وبرخی موارد بیماران دچار هردو بیماری التهاب مفاصل لگن و بورسیت لگن می باشند.برخی بیماران  مبتلا به درد لگن تعویض مفصل ران را تنها راه چاره  درمان درد لگن می دانند.

در بیشتر موارد بسیاری از بیماران دچار درد لگن پس از اولین جلسه لیزرتراپی لگن احساس بهبودی می کنند. تعداد زیادی از بیماران نیز پس از سه تا چهار هفته لیزرتراپی درد لگن  بهبودی قابل توجهی پیدا  می کنند.

بورسیت تروکانتریک ( تروکانتر در قسمت یکی از برجستگی های بالای استخوان ران قرار دارد) در ناحیه لگن نیز با لیزر درمان می شود. برخی بیماران دچار بورسیت لگن پس از مدت کوتاهی درمان با لیزر،احساس بهبودی کرده وبرخی هم نیاز به مدت طولانی تری لیزرتراپی دارند.  روی هم رفته پاسخ بیماران به لیزرتراپی درد لگن در حد مناسبی است.

برای آشنایی با ورزش مناسب درد لگن بر روی لینک کلیک کنید

منبع : تبیان  لیزردرمانی و فیزیوتراپی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ