آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

علل و درمان گردن درد

232207194772458720720652205665324110518573

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

43013905472438267139

علل گردن درد

التهاب بافت های نرم اطراف مفصل های مهره ای خشکی مفاصل، وضعیت نامناسب سر و شانه ها، تغییر شکل مهره ها به طور اولیه یا ثانویه ، آرتروز، دیسک و بیماری های ناشی از گرفتگی های عضلانی، و کشیدگی های لیگامانی می تواند باعث ایجاد گردن درد شود

کشیدگی لیگامانی می تواند در اثر وارد شدن فشار زیاد به گردن به دلیل قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب مانند بد نشستن در جلوی کامپیوتر ایجاد شود و باعث گردن درد شود

همچنین درد در پشت گردن و ناحیه بین دو کتف از مهمترین علائم اسپاسم عضله گردن و گردن درد است.

افرادی که در ساعات روز مدت زیادی در یک حالت خاص قرار می‌گیرند مثل نشستن طولانی پشت میز کامپیوتر بیشتر به گردن درد مبتلا می شوند.

اسپاسم یا گرفتگی عضلات انقباضات غیرارادی عضلات بدن است. گرفتگی و اسپاسم عضله عمدتاً در نواحی گردن و بین دو کتف رخ می‌دهد که به علت استفاده بیش از حد از عضله‌ای خاص، خونرسانی سبب تجمع مواد اضافی در عضله شده و این مواد سبب اسپاسم عضله  وگردن درد می‌شوند.

درد در پشت گردن و ناحیه بین دو کتف را از مهمترین علائم اسپاسم عضله گردن است و افرادی که در ساعات روز مدت زیادی گردن در یک حالت خاص قرار می گیرد (مثل نشستن طولانی پشت میز کامپیوتر) بیشتر به گردن درد مبتلا می شوند.

درمان گردن درد

ورزش های تقویت کننده قدرت عضلانی در درمان گردن درد  موثر است.

ماساژ، اعمال کشش روی عضله دچار اسپاسم و همچنین استفاده از بالشت مناسب موجب کاهش فشار به گردن و درمان گردن درد می‌شود.

انجام ورزش‌های کششی تأثیر بسزایی در پیشگیری از اسپاسم عضله گردن و گردن درد  دارد. بهتر است افراد روزی سه مرتبه و هر نوبت ۱۰ حرکت گوش خود را به شانه‌ها بچسبانند، این دستورالعمل تا حد زیادی ازگرفتگی عضلات  گردن و گردن درد پیشگیری می‌کند.

برای آشنایی با گردن درد ناشی از بدنشتن جلوی کامپیوتر بر روی لینک کلیک کنید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ