آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

علت درد سیاتیک کمر

timthumb.php

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

timthumb.php

امروزه عموم مردم از دردهای عصبی رنج می برند این دردها معمولا در ناحیه کمر و ران ها شایع تر است. در میان بدنسازان  ودیگر شاخه های ورزش های قدرتی افراد زیادی هستند که ازاین دردها در امان نیستند.

ازبارزترین دردهای عصب سیاتیک می توان به درد درناحیه پشت ران ها اشاره کرد که این درد تا قوزک پا و تا کف پا تیر می کشد وفرد را کاملا ناتوان می کند. علت اصلی این دردها فشارآمدن بر عصب سیاتیک می باشد که در اینجا به چند عامل ایجاد آن اشاره می کنیم.

کوتاه شدن عضلات و درد سیاتیک کمر

کوتاه شدن ویامنقبض شدن عضلات در اثر فشاری است که یکباره برعصب سیاتیک وارد می شود که درد شدیدی را همراه دارد . نتیجه آن  تنبلی و به کارنگرفتن عضلات در زندگی عادی میباشد که معمولا بافشار های چندانی در گیر نمی شوند منجر به بروز درد سیاتیک کمر می شود که باید به درمان سیاتیک بپردازیم.

کم تحرکی و درد سیاتیک کمر

بسیاری از افراد در طول عمر خود تحرک زیادی ندارند ولی به ناگاه درهوای آزاد هوس دوچرخه سواری کرده یاشروع به دویدن در سرعت های بالا می کنند. دردرجه اول عضلات شدیدا تنبل می شوند وهمین تنبلی به کوتاه شدن ختم شده وبرعصب سیاتیک فشار ودردهای زیادی را وارد می کند.

 جا به جا شدن مهره ها و درد سیاتیک کمر

در برخی مواردضربه های ناگهانی مانند حرکات تمرینی یک ضرب دوضرب یا تصادفات رانندگی باعث جابه جاشدن مهره های کمر می شوند که موجب وارد شدن فشار شدید بر اعصاب و درد های عصبی و درد عصب سیاتیک می شوند.

کم شدن فاصله بین مهره ها و درد سیاتیک کمر

گاهی اوقات به دلیل کم شدن فاصله بین مهره ها فشار زیادی بررشته های عصبی وارد می شود که  همین فشار به درد  شدیددر ناحیه کمر وپشت ران می انجامد .

این حالت در میان وزنه برداران وکسانی که با وزنه سروکار دارند و تمرین های سنگین که فشار عمودی بر کمر وارد میکند شایع تر است.

ازاین رو توصیه می شود پس از پایان تمرینات حرکات کششی مانند آویزان شدن از میله بار فیکس راجراکنید اگرتوجهی نکنید ممکن است پس ازچند سال تمرین به انواع دردها از جمله درد سیاتیک کمر دچار شوید .

اسپاسم های شدید عضلات و درد سیاتیک کمر

عضلاتی که تابه امروز فعالیت چندانی ندارند به یکباره بافعالیت های شدید وکشش های ناگهانی روبه رو می شوند به دلیل اینکه تاب و تحمل این کشش ها را ندارند شدیدا منقبض شده واین انقباض تا مدت ها ادامه پیدا کرده وتبدیل به اسپاسم می شود.

وبه دلیل وارد شدن درد برعصب سیاتیک دردی شدیدی درنواحی کمر و پشت ران ها بروز می کند. استراحت درچند روز اول واستفاده از دارو های شل کننده عضلات ضروری بوده و ورزش درمانی پس از رفع اسپاسم های عضلانی باید انجام شود.

در این زمینه بخوانید….

سیاتیک چیست

دلایل سیاتیک

علائم سیاتیک کمر

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ