آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

علائم حاد دیسک کمر

women-back-pain-300x214

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

women-back-pain-300x214

فشار یا ضربه ها ممکن است باعث فتق دیسک کمر شوند.در این حالت دیسک ها، بالشک های نرم میان مهره ها، از جای خود بیرون می زنند و بر روی ریشه های اعصاب اطراف ستون فقرات فشار می آورند.

فتق دیسک کمر می تواند اعصاب مجاور را تحریک کرده و باعث بروز درد، ضعف و بی حسی در دست و پا شود. از طرفی دیگر، بسیاری از افرادی که به دیسک کمر مبتلا هستند هیچ علائمی را تجربه نمی کنند.

علل دیسک کمر

اغلب افراد مبتلا به دیسک کمر دلیل مشخصی برای بیماری خود نمی یابند. گاهی اوقات فشار به عضلات کمر برای بلند کردن اشیا بزرگ و سنگین ، به جای روش صحیح آن یعنی استفاده از پاها و عضلات ران می تواند سبب  دیسک کمر شود.

همچنین پیچ خوردگی و دوران حین بلند کردن اشیا نیز می تواند از علل دیگر دیسک کمر باشد. دلیل دیگر دیسک کمر که البته به ندرت اتفاق می افتد ضربه به کمر است مثلا افتادن روی زمین از ناحیه کمر.

علائم دیسک کمر

دیسک کمر و درد در بازو و یا پا

اگر فتق دیسک کمر شما در قسمت پایین کمر باشد شما معمولا در باسن، ران و ساق پای خود احساس درد شدید می کنید. درد دیسک کمر حاد ممکن است در مواقع سرفه، عطسه و یا حرکت دادن ستون فقرات به صورت ناگهانی شدیدتر شود.

 دیسک کمر و بی حسی و سوزن سوزن شدن

 فتق دیسک کمر اغلب باعث بی حسی و سوزن سوزن شدن در بخشی از بدن که اعصاب آن به علت فتق دیسک  کمر تحت فشار است، می شود.

دیسک کمر و ضعف

ممکن است عضلاتی که توسط اعصاب تحت تاثیر قرار گرفته کنترل می شوند، تضعیف شوند. این اتفاق ممکن است باعث شود که شما تلو تلو بخورید و یا توانایی شما برای بلند کردن و یا نگه داشتن اجسام مختل شود.

 علائم حاد دیسک کمر

 دیسک کمر حاد و اختلال در عملکرد مثانه و یا روده

در برخی از انواع خاص فتق دیسک کمر ممکن است شما با بی اختیاری و یا مشکل در ادرار کردن مواجه شوید. که هر چه سریعتر برای درمان باید از روش جراحی بسته دیسک کمر یا جراحی باز استفاده کرد.

  دیسک کمر حاد و بی حسی زینی

 در این حالت، از دست دادن حس به صورت پیشرونده به بخش هایی از پا، ران و باسن منتقل می شود.

بیشتر بخوانید …

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ