آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

سندرم درد کشکک زانو و درمان آن

2167_orig3

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

2167_orig3
آیا شما هنگام بالا و پائین رفتن از پله ها، نشستن در ماشین، سینما و یا هر جایی که نشستن طولانی مدت می طلبد و هنگامی که زانوها را خم می کنید مثل حالت اسکات احساس درد در زانوهایتان کرده اید؟شما شاید دردی حس کرده باشید که در کشوری مثل آمریکا ۵/۲ میلیون نفر آن را تجربه کرده اند. یعنی سندرم درد پاتلوفمورال. پاتلوفمورال ساختاری شامل دو استخوان یعنی کشکک و استخوان ران (فمور) می باشد.”سندرم درد پاتلو فمورال” یا همان بیماری”زانوی دوندگان” شایع‌ترین عارضه‌ای است که در میان دوندگان دیده می‌شود. بر اثر استرس و فشاری که هنگام دویدن بر مفصل زانو وارد می‌شود، زانو دچار درد و سوزش می‌شود. این درد در اثر تحریک ناحیه‌ای که کشکک زانو بر روی استخوان ران قرار می‌گیرد به وجود می‌آید.

از فاکتور هایی که می توانند در ایجاد این سندرم تاثیر بگذارند، می توان به قرارگیری ناصحیح  استخوان کشکک (از لحاظ آناتومیک) بر روی فمور، ضعف عضلات چهار سر (روی) ران و یا سفتی زیاد در سمت خارجی زانو اشاره کرد.در بیشتر اوقات درمان های نگهدارنده ضد درد، مقاوم سازی (تمرینات قدرتی) و حرکات کششی می توانند در بهبودی این سندرم موثر باشند.

درمان درد سندرم کشکک زانو

در مقابله با درد داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) می توانند کمک کننده باشند. در انتخاب نوع دارو با پزشک خود مشورت کنید.همچنین شما می توانید در صورتی که  شرایط شما حاد است (در زمان کوتاه شما دچار درد بی سابقه و جدید و یا درد شدید شده اید) از کیسه یخ و اگر حاد نیست (درد مدت طولانی تر و با شدتی ثابت وجود داشته است) از روش گرم کردن موضع با وسایلی مثل پد و یا حوله در از بین بردن درد کمک بگیرید.

جهت آشنایی با درمان سندرم درد کشکک با حرکات کششی اینجا کلیک کنید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ