آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

روش های پیشگیری از گردن درد

6077191139174172151115153247851432431482514

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

[sbu_post_image]

بیشتر افراد به علت سبک زندگی امروزی در معرض اسیب های گردن و دردهای ناشی از آن قرار دارند. آسیب ها و دردهای گردن در دراز مدت  سبب ایجاد مشکلا ت عدیده وسخت در افراد می گردد. اما با اعمال تغییرات ساده در زندگی روز مره می توان از بروز گردن درد و ناراحتی های ناشی از مشکلات گردن جلوگیری نمود. بیشتر گردن دردها در اثر بد نشستن و بد قرار دادن گردن موقع کار است. در موقع انجام کارهایی مانند رانندگی و استفاده ی طولانی مدت از رایانه و دیگرکارهایی که به گردن فشار وارد می کنند این نکات را باید رعایت کرد تا ناحیه ی گردن  مورد فشار و آسیب قرار نگیرد.

۱- اگر افراد برای مدت طولانی از رایانه استفاده کرده و یا به مدت طولانی رانندگی نموده باید بین کارها به صورت متناوب استراحت کنند.باید سر را بالا نگه داشت و از خم نمودن سر به مدت طولانی پرهیز کردتا کشیدگی عضلات گردن کمتر شود.
۲ موقع کار کردن با کامپیوتر، میز کار، صندلی و مانیتور خود را باید به شکلی  تنظیم نمود که مانیتور هم سطح چشم ها باشد. کف پاها را باید طوری  روی زمین یا روی زیر پایی قرار داد که زانوها کمی بالاتر از لگن باشد. ساعد دست ها را  باید روی دسته صندلی قرار داد.

۳ موقع صحبت کردن با تلفن، نباید  گوشی تلفن را بین شانه و گوش های خود قرار داد. در صورت استفاده ی زیاد و مکرر از تلفن در روز باید از هدفون استفاده کرد.

۴ -در صورت نشستن به مدت طولانی در پشت میز کار باید در همان حالت نشسته بدن را حرکت داد و از ثابت ماندن در پشت میز کار خودداری نمود.باید   شانه های خود را بالا و پایین برده و به سمت داخل بدن کشید و سپس رها کرد.
هر یک از شانه ها را به طور متناوب پایین برده و هم زمان با آن سر را به آرامی به طرف شانه ای که پایین رفته خم کرده تا عضلات گردن کشیده شوند. البته باید این حرکت را به آرامی انجام داد تا از کشیدگی و گرفتگی  عضلات  شانه  و گردن جلوگیری شود.

۵  باید از خوابیدن روی شکم خودداری نمود. این نوع خوابیدن، فشار زیادی به گردن وارد می کند. از بالش مناسبی برای خوابیدن استفاده کرده تا انحنای طبیعی گردن را حفظ کند.

۶ کشش مناسب عضلات قفسه سینه و عضلات اطراف و پشت بازو باعث قرار گرفتن صحیح گردن روی بدن می شود.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب گردن درد و پیشگیری از دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش های پیشگیری از گردن درد مطالعه فرمایید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ