روش مگنتولیزرتراپی براي درمان آرتروز و ديسك گردن و …

روش مگنتولیزرتراپی براي درمان آرتروز و ديسك گردن

روش مگنتولیزرتراپی براي درمان آرتروز و ديسك گردن

با توجه به اینکه همه ما افراد بسیاری را در پیرامون خودمان میشناسیم که ازدرد های مزمن نظیرآرتروز ، دیسک گردن ، دیسک کمر، میگرن و… رنج میبرند تصمیم گرفتیم تا برای آشنایی شما عزیزان با یکی از بهترین روشهای درمانی این دردها  (روش مگنتولیزرتراپی) بگوییم.

مگنتولیزرتراپی

امروزه در درمان بسیاری از بیماریها از روش های جایگزین مانند طب سوزنی، هومیوپاتی (طب کل نگر)، کایروپرکتیک (درمان با استفاده از مانورها و حرکات خاص) و داروهای گیاهی و… استفاده میشود تا جلوی عوارض و صدمات ناشی از درمان به روش طب کلاسیک (استفاده از داروهای شیمیایی و جراحی) کاسته شود.

از حدود 40 سال پیش در شوروی سابق از لیزر در درمان بیماریها  استفاده کردند که بتدریج با تکمیل این علم نتایج شگفت آوری حاصل شد. در کنار آن استفاده از مغناطیس که ریشه در طب باستان دارد با کشف خاصیت electro pulse magnetic اثر بخشی آن در خصوص بیماریهایی که طب کلاسیک در درمان آن موفقیت کافی نداشت مشخص گردید. با اقبال مجامع پزشکی دنیا به این روش هر روز بیش از پیش راجع به آن بحث میشود. دانشمندان با به کارگیری توانایی های لیزر و مغناطیس و ترکیب آن دو با یکدیگر به تکنولوژی و روش درمانی نوینی دست یافتند که آن را مگنتولیزرتراپی میگویند.

مگنتولیزرتراپی روشی است که در آن با استفاده از لیزر و میدان مغناطیسی ، سعی شده است تا فعالیت مختل شده سلول را به وضعیت عادی برگردانند. اساس درمان در این روش بر روی سلولها بوده بطوریکه اختلال عملکرد سلول بیمار، در این روش اصلاح شده و سلول به تدریج به فاز فعالیت فیزیولوژیکی خود برگشته و مشکل بیمار بصورت ریشه ای درمان میشود. به همین دلیل برای درمان بیماری نیاز به جلسات مکرر می باشد تا در هر جلسه قسمتی از اختلال عملکردی سلول برطرف شود و بافت وضعیت فیزیولوژیکی خود را بازیابد

 منبع: سایت دکتر حسین زاده

دکتر علی فرخانی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
اصفهان.خیابان شمس آبادی.چهارراه قصر.روبروی بانک ملت.کوی26(دهش)