آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

دلایل گردن درد

neckpain

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

neckpain

گردن انسان شامل ۷ مهره است که بعد از کمر، شایع ترین مفاصل مستعد آرتروز، ساییدگی و کاهش فاصله و فتق دیسک است.

البته مهره های گردنی از آنجایی که نخاع و ریشه های عصبی بسیار مهمی را در برگرفته بسیار حساس تر از مهره های کمری هستند و آسیب های جدی این ناحیه می تواند باعث فلج کامل دست ها و پاها گردد. دلایل متعددی  می توان باعث ایجاد گردن درد شود

دلایل گردن درد

در اینجا به بعضی ازدلایل گردن درد اشاره می شود؛ این دلایل از ساختارهای محافظتی و یا هم جوار اعصاب گردنی هستند که معمولا با ایجاد فشار و تحت تاًثیر قرار دادن اعصاب این ناحیه باعث ایجاد گردن درد می شوند.

مشکلات سطوح مفصلی مهره ها و گردن درد

هر دو مهره ی گردنی بین خود دو سطح مفصلی دارند که مقداری آزادی حرکت به مهره ها می دهد.

ریشه های عصبی از مابین این سطوح عبور می کنند، پس در اثر جابه جایی اندک و یا سختی حرکت بین آن ها عصب تحت فشار قرار گرفته و دردناک می شود.

هرگونه تغییر در ساختار آن ها از جمله آرتروز گردن که باعث تشکیل استخوان اضافی می شود نیز می تواند باعث ایجاد گردن درد شود

آسیب دیسک بین مهره ای و گردن درد

همانطور که از اسم این صفحات پیداست، دیسک ها غضروفی هستند که بین بدنه مهره ها قرار دارند.

این صفحات ضربات وارده به مهره ها را که در اثر راه رفتن، دویدن و پریدن و… را به خود می گیرند و نیروی وارد به مهره ها را کاهش می دهند.

گاهی این صفحات در اثر فشار های ناصحیح به بدن و یا ضربات از جای خود خارج می شوند و باعث ایجاد فشار زاید روی اعصاب و طناب نخاعی می شوند که فشار روی عصب باعث ایجاد گردن درد می شود .

آسیب رباط ها و گردن درد

ساختمان دیگری که به حفظ ستون مهره ها در جایگاه خود کمک می کند لیگامان ها هستند.

حرکات سریع گردن و در پی آن کاهش سریع سرعت آن که معمولا در صدمات و یا تکان های ناگهانی رخ می دهد باعث آسیب به رباط ها می شود که نتیجه صدمه به رباط ها ایجاد  گردن درد است.

دلیل دیگر  گردن درد در اثر این نوع صدمات کشیدگی و پارگی ساختارهایی از جمله عضلات است که اطراف گردن هستند و یا مهره ها را در جایگاه خود ثابت می کنند.

قرار گرفتن وضعیت بد سر و گردن و گردن درد

در وضعیتی که گردن بیش از حد رو به جلو باشد باعث افزایش انحنای بین سر و تنه و اگر بیش از حد به سمت عقب باشد به عکس می شود.

این حالات باعث افزایش فشار، روی ساختار اطراف گردن و ستون مهره ها (عضلات، رباط ها، دیسک، سطوح مفصلی مهره ها و…) می شوند؛ که باعث ایجاد گردن درد  می شوند.

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین , پیشرفته ترین , جدید ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان گردن درد در اصفهان (بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان) برای درمان کلیه بیماران مبتلا به گردن درد استفاده می شود  که هدف  درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت  کلیه بیماران عزیز می‌باشد.

در این زمینه بخوانید…

گردن درد شدید

لیزر درمانی گردن درد

رفع گردن درد

حرکات اصلاحی گردن درد

درد مهره های گردن

گردن درد و بی حسی دست

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ