آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان گردن درد با ماساژ

masaje-gardan

تاریخ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

درد های گردن امروزه به خاطر شیوه زندگی ماشینی  و انجام برخی از کارها مانند استفاده ی مکرر از رایانه و ثابت نشستن پشت میز تحریر و… درمیان تعداد زیادی از افراد  وجود دارد و عده زیادی از مردم از این دردها شکایت می کنند.یکی از راه های تسکین و درمان درد گردن و عضلات گردن ماساژ دادن گردن می باشد.ماساژ گردن به وسیله ی روغن های مخصوص تاثیر زیادی در کاهش گردن درد دارد . انجام ماساژ گردن بدین صورت می باشد:
ابتدا باید کمی روغن ماساژ درمانی یا لوشن تهیه شود. این فن بسیار ساده است و احساس فوق العاده ای به فردی که دچار گردن درداست می دهد. فقط باید مطمئن شد که فشار زیادی به گردن کسی که تحت ماساژ گردن قرار می گیرد وارد نمی شود. چون در محلی که مورد ماساژ قرار می گیرد یک شریان اصلی تغذیه کننده مغز وجود دارد اگر فشار زیادی به ان وارد شود و جریان خون را مختل نماید ممکن است برای فرد مبتلا به گردن درد  مشکلاتی بوجود آورید.

شب ها  بعد از اتمام کار روزانه می توان گردن را با کرم ماساژ داد، به این ترتیب که مقداری کرم را با سر انگشتان روی گردن گذاشته و دست را از پایین به طرف بالا به شکل ضربه های آهسته ای حرکت داد. یکی از بهترین و آسانترین کرمهای خاص برای بهره گیری از فواید ماساژ درمانی را می توان از مخلوط مساوی لانولین و کره کاکاپو ساخت. لانولین و کره کاکاپو را در ظرفی ریخته و روی بخار آب کمی حرارت داده تا ذوب شود و با هم مخلوط شوند. کرم بدست آمده را شبها روی گردن مالیده و تا صبح روی گردن بماند و صبح بعد از بیدار شدن از خواب شسته شوند. روغن بادام زمینی و یا روغن ذرت نیمگرم هم برای ماساژ گردن مناسب است.

فواید ماساژ گردن

۱- ریلکس شدن عضلات  گردن
۲-تسکین گردن درد و درد های ناحیه ای شانه
۳- تحریک جریان خون
۴-کاهش استرس و تنش
۵- ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی
۶- رهایی از فشار گردن درد

 چگونگی ماساژ عضلات گردن

فردی که دستانش را با روغن چرب کرده، می‌تواند با شروع یک ماساژ دایره‌ای از بالای گردن، در محلی که عضلات پشت گردن به سر متصل می‌شوند، آرام‌آرام عضلات گردن را ماساژ دهد. دست‌ها را به آرامی از بالا به پایین به سمت شانه‌ها حرکت داده و ماساژ را ادامه می‌دهد. این ماساژ را می‌توان در مسیری دایره‌ای با فشار کم از بالا به پایین انجام داد. برای بهبود عضلات گردن، ماساژ را چندین بار و در مسیرهای مختلف تکرار کنید.

سپس سر را به سمت جلو خم کرده تا کشش در عضلات گردن حس شود. به محل اتصال عضلات گردن به سر انگشتان خود را قرار داده و با فشار، چند ثانیه این محل را نگه دارید. سپس انگشتان را با همان فشار به سمت پایین کشیده و در این حالت نگه دارید. فشار بیشتری به محل اعمال کنید تا هیچ دردی احساس نشود. این نوع ماساژ عضلات گردن را می‌توانید در خانه تمرین کنید و باعث آرامش و رهایی عضلات گردن شوید.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان گردن درد مطالعه فرمایید.

۱-بهترین درمان گردن درد

۲-گردن درد را چگونه درمان کنیم

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ