درمان گردن درد با طب سوزنی

طب سوزنی اثر تسکینی دارد اما اگر با شناخت بیماری انجام شود می تواند اثرات درمانی طولانی مدت داشته باشد یا باعث درمان بیماری شود. مثلا درمان طب سوزنی در نقاط ماشه ای که نقاط حساس بدنی می باشند می تواند به درمان قطعی بیماری هایی مانند گردن درد کمک کند.

علل گردن درد

ستون فقرات شامل استخوان هائی بسیار تخصص یافته مهره ها دیسک های بین مهره   تاندون ها ، عضلات و بسیاری از عناصر مهم دیگر است .آسیب هر یک از این عناصر می تواند موجب درد گردن شود.درد ناشی از آسیب معمولا شدید و ناگهانی است همچنین کبودی و تورم نیز می توانند در مراحل اولیه ظاهر شوند. از جمله عوارض حادی که در افراد مبتلا به گردن درد به وجود می اید می توان به موارد زیر اشاره کرد:کشیدگی عضلات یا آسیب تاندون ها و لیگامانهای گردن ، شکستگی ، جابجائی استخوان ها  که حتی می تواند موجب آسیب نخاع شده و با علائم عصبی مثل فلج اندام ها ، یا گزگز و… تظاهر کند. بی حرکت کردن محل آسیب و گردن بیمار از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

 

درمان گردن دردبا طب سوزنی

برای استفاده از یک روش درمانی طب مکمل  مانند طب سوزنی، با متخصص این طب مشورت کنید. پزشک درباره فواید و مضرات روش درمانی با شما صحبت می کند.

 درمان های مکمل برای درد گردن عبارتند از

۱- طب سوزنی

۲- کایروپراکتیک

۳- ماساژ درمانی

۴- تحریک الکتریکی اعصاب از طریق پوست

چگونگی درمان گردن درد با طب سوزنی

طب سوزنی با استفاده از سوزنهای بسیار نازک استریل و یک  بار مصرف انجام می شود. در طب سوزنی با فرو کردن سوزن به درون نقاط خاصی از بدن، تسکین درد ایجاد میشود و باعث کاهش اسپاسم می شود. ممکن است برای کسب نتیجه مطلوب به چندین جلسه درمان نیاز باشد.طب سوزنی در دست افراد غیر پزشک می تواند خطرناک باشد. از عوارض طب سوزنی گردنی اگر به شکل نادرست انجام شود ، پارگی ریه است. در این حالت بیمار بعد از طب سوزنی یا چند ساعت بعد به درد سینه مبتلا می شود. بیمار اسیب دیده باید فورا به اورژانس مراجعه نماید.

 

درمان ارتروز گردن با طب سوزنی

گردن انسان شامل ۷ مهره است که بعد از کمر، شایع ترین مفاصل مستعد آرتروز، ساییدگی و کاهش فاصله و فتق دیسک است. البته مهره های گردنی از آنجایی که نخاع و ریشه های عصبی بسیار مهمی را در برگرفته بسیار حساس تر از مهره های کمری هستند و آسیب های جدی این ناحیه می تواند باعث فلج کامل دست ها و پاها گردد.که باطب سوزنی تمام این مشکلات قابل رفع میباشد.بیشترین علل وجود دردهای مختلف در ناحیه گردن ناشی از سه بیماری شایع آرتروز، فتق دیسک و سندرم های عضلانی است که در صورت وجود درد در ناحیه گردن و انتشار آن به دست ها حتی در مراحل اولیه آن بایستی به پزشک مراجعه کرد تا تشخیص قطعی در مراحل اولیه صورت گیرد چرا که درمان در این مراحل بسیار مفیدتر و مؤثرتر واقع می گردد.عوامل متعددی باعث ایجاد درد در گردن و متعاقب آن دردهای تیر کِشنده و جان فرسایی در دست ها می شود از جمله این عوامل: التهاب بافت های نرم اطراف مفصل های مهره ای خشکی مفاصل، وضعیت نامناسب سر و شانه ها، تغییر شکل مهره ها به طور اولیه یا ثانویه ، آرتروز، دیسک و بیماری های ناشی از گرفتگی های عضلانی، و کشیدگی های لیگامانی است. با استفاده از طب سوزنی میتوان این چنین بیماریها را درمان کرد.

 

درمان دیسک گردن با طب سوزنی

 

درمان دیسک گردن  با طب سوزنی میزان تحلیل حجم عضلات اسکلتی را کاهش داده ونویدی است برای کسانی که به دنبال بهبود تحرک از طریق جوان سازی عضلات هستند.به رغم تایید طب سوزنی توسط سازمان بهداشت جهانی واستفاده گسترده ازآن دردرمان بیماری های مختلف، طب سوزنی برای درمان گردن درد هنوز توسط بسیاری افراد ناشناخته و مشکوک است و مکانیزم های مولکولی آن تقریبا ناشناخته است.

 

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب طب سوزنی برای آرتروز گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان گردن درد مطالعه فرمایید.

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ