آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان گردن درد با طب سوزنی

سس

تاریخ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

طب سوزنی اثر تسکینی دارد اما اگر با شناخت بیماری انجام شود می تواند اثرات درمانی طولانی مدت داشته باشد یا باعث درمان بیماری شود. مثلا درمان طب سوزنی در نقاط ماشه ای که نقاط حساس بدنی می باشند می تواند به درمان قطعی بیماری هایی مانند گردن درد کمک کند.

علل گردن درد

ستون فقرات شامل اجزای مختلفی است که شامل استخوان‌های تخصص یافته (مهره‌ها)، دیسک‌های بین مهره، تاندون‌ها، عضلات و سایر عناصر مهم می‌شود. آسیب به هر یک از این اجزا می‌تواند منجر به درد گردن شود. دردی که ناشی از آسیب‌های این منطقه استعمال معمولاً شدید و ناگهانی است و ممکن است در مراحل اولیه با علائمی مانند کبودی و تورم همراه باشد. بین عوارض حادی که در افراد مبتلا به درد گردن ممکن است رخ دهد، می‌توان به کشیدگی عضلات و تاندون‌ها، آسیب به لیگامان‌ها و ساختارهای مهره‌ای، شکستگی و جابجایی استخوان‌ها اشاره کرد. در برخی موارد، این آسیب‌ها می‌توانند منجر به آسیب نخاع شده و علائم عصبی مانند فلج عضلات و اندام‌ها، احساس گزگز و… را نشان دهند. بی‌حرکتی محل آسیب و نگهداشتن گردن بیمار در حالت ثابت از جمله نکات مهمی است که باید به آن توجه شود.

درمان گردن دردبا طب سوزنی

برای استفاده از یک روش درمانی طب مکمل  مانند طب سوزنی، با متخصص این طب مشورت کنید. پزشک درباره فواید و مضرات روش درمانی با شما صحبت می کند.

 درمان های مکمل برای درد گردن عبارتند از

۱- طب سوزنی

۲- کایروپراکتیک

۳- ماساژ درمانی

۴- تحریک الکتریکی اعصاب از طریق پوست

چگونگی درمان گردن درد با طب سوزنی

تکنیک طب سوزنی با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و استریل که به صورت یکبار مصرف استفاده می‌شوند، اجرا می‌شود. این روش با فرو کردن سوزن در نقاط خاصی از بدن، تسکین درد را ایجاد کرده و اسپاسم را کاهش می‌دهد. برای دستیابی به نتایج مطلوب، ممکن است نیاز به چندین جلسه درمانی باشد. لازم به ذکر است که انجام طب سوزنی توسط افراد غیرپزشک ممکن است خطرناک باشد. در صورت انجام این روش به شکل نادرست، ممکن است عوارضی از جمله پارگی ریه در ناحیه گردنی رخ دهد. در چنین مواردی، بیمار پس از انجام طب سوزنی یا چند ساعت پس از آن با درد سینه مواجه می‌شود. بنابراین، بیمار متاثر باید بلافاصله به بخش اورژانس مراجعه کند.

 

درمان ارتروز گردن با طب سوزنی

گردن انسان شامل ۷ مهره است که بعد از کمر، شایع ترین مفاصل مستعد آرتروز، ساییدگی و کاهش فاصله و فتق دیسک است. به دلیل حساسیت بالای مهره‌های گردنی که نخاع و ریشه‌های عصبی حساسی را در بر می‌گیرند، آسیب‌های جدی در این ناحیه می‌توانند منجر به فلج کامل دست‌ها و پاها شوند. اما با استفاده از طب سوزنی، این مشکلات به طور کامل قابل رفع هستند. بیشترین علل دردهای مختلف در ناحیه گردن به آرتروز، فتق دیسک و سندرم‌های عضلانی مربوط می‌شوند. در صورت وجود درد در ناحیه گردن و انتشار آن به دست‌ها، حتی در مراحل اولیه، نیاز است به پزشک مراجعه کرده و تشخیص قطعی در این مراحل ابتدایی تعیین شود. زیرا درمان در این مراحل بسیار مفیدتر و مؤثرتر است. عوامل متعددی باعث ایجاد درد در گردن و متعاقب آن دردهای تیر کِشنده و جان فرسایی در دست ها می شود از جمله این عوامل: التهاب بافت های نرم اطراف مفصل های مهره ای خشکی مفاصل، وضعیت نامناسب سر و شانه ها، تغییر شکل مهره ها به طور اولیه یا ثانویه ، آرتروز، دیسک و بیماری های ناشی از گرفتگی های عضلانی، و کشیدگی های لیگامانی است. با استفاده از طب سوزنی میتوان این چنین بیماریها را درمان کرد.

 

درمان دیسک گردن با طب سوزنی

 

درمان دیسک گردن  با طب سوزنی میزان تحلیل حجم عضلات اسکلتی را کاهش داده ونویدی است برای کسانی که به دنبال بهبود تحرک از طریق جوان سازی عضلات هستند.به رغم تایید طب سوزنی توسط سازمان بهداشت جهانی واستفاده گسترده ازآن دردرمان بیماری های مختلف، طب سوزنی برای درمان گردن درد هنوز توسط بسیاری افراد ناشناخته و مشکوک است و مکانیزم های مولکولی آن تقریبا ناشناخته است.

 

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب طب سوزنی برای آرتروز گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان گردن درد مطالعه فرمایید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ