درمان کمردرد با طب سنتی

teb---herbal

 زیتون چربی و مواد معدنی گوناگونی از قبیل فسفر، پتاسیم، گوگرد، منیزیم، کلسیم، کلر، مس، آهن، منگنز و ویتامین های گوناگون و مهمتر از همه کاروتن دارد.مخلوطی از روغن زیتون و سیر رنده شده بهترین داروی کمردرد و دردهای روماتیسمی، عضلانی و عصبی است و اگر این مخلوط را بر ستون فقرات بمالید و ماساژ بدهید خستگی را کاملاً از بین می برد.

خرما دارای ماده ای شبیه هورمون کورتون است و برای تسکین التهاب ها و دردهای مزمن نظیر کمردرد مؤثر است.

 از ترکیبات لیموترش می توان به ویتامین های A و B و املاحی نظیر کلسیم، فسفر، آهن و پتاسیم اشاره کرد. با مصرف مناسب لیموترش می توان کمر درد و دیگر دردهای مزمن را تسکین بخشید.

 تهیه فرآورده های نعناع از برگ ها و سرگلدار گیاه آغاز می شود. این قسمت های گیاه حاوی روغن  است که می توانید عنصر فعال اولیه نعناع به نام منتول را در آن بیابید. از این گیاه برای درمان کمر دردهای ماهیچه ای استفاده می گردد.

n00030181-b

 زردچوبه دارای اسانسی مرکب از اسیدهای والرینیک، کاپرلیک و فلاندون می باشد و همچنین دارای سابی نین، سینئول، بورنئول و الکل تورمرول و ماده کورکومین می باشد. رنگ زرد زردچوبه برای درمان کمردرد، پشت درد و سینه درد استفاده می شود.

 بابا آدم که فیل گوش و آراقیطون نیز نامیده می شود گیاهی است علفی و دوساله که ارتفاع ساقه آن تا 1/5 متر می رسد. این گیاه به حالت وحشی در دشت ها و نواحی معتدل و مرطوب اروپا و آسیا می روید.

ریشه بابا آدم دارای ماده ای به نام اینولین Inulin، روغن فرار، تانن، رزین، قند، آهن، کلسیم و ویتامین C می باشد. دانه بابا آدم دارای روغنی است به رنگ زرد و طعم تلخ اسیدلینولئیک و اسید اولئیک است که در بر طرف کردن کمردرد مؤثر است.

 گزنه برای درمان کمردرد، درد دنبالچه، درد لگن خاصره (درد اعصاب کمر) بسیار مفید است.

بیشتر بخوانید …

منبع : کتاب درمان آسان کمردرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس