آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان کمردرد با طب سنتی

teb---herbal

تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۲

teb---herbal

 زیتون چربی و مواد معدنی گوناگونی از قبیل فسفر، پتاسیم، گوگرد، منیزیم، کلسیم، کلر، مس، آهن، منگنز و ویتامین های گوناگون و مهمتر از همه کاروتن دارد.مخلوطی از روغن زیتون و سیر رنده شده بهترین داروی کمردرد و دردهای روماتیسمی، عضلانی و عصبی است و اگر این مخلوط را بر ستون فقرات بمالید و ماساژ بدهید خستگی را کاملاً از بین می برد.

خرما حاوی یک ماده‌ای شبیه به هورمون کورتیزون است که می‌تواند در تسکین التهاب‌ها و دردهای مزمن مانند کمردرد مؤثر باشد.

در مورد لیموترش، آن حاوی ویتامین‌های A و B و نیز املاحی مانند کلسیم، فسفر، آهن و پتاسیم است. با مصرف مناسب لیموترش، می‌توان کمردرد و سایر دردهای مزمن را تسکین داد.

فرآورده‌های نعناع از برگ‌ها و سرگلدار گیاه تهیه می‌شوند. این بخش‌های گیاه حاوی روغنی هستند که می‌توانید عنصر فعال اولیه نعناع به نام منتول را در آن‌ها پیدا کنید. از این گیاه برای درمان کمردردهای عضلانی استفاده می‌شود.

n00030181-b

زردچوبه حاوی یک اسانس مرکب از اسیدهای والرینیک، کاپریلیک و فلاندون است و همچنین سابینن، سینئول، بورنئول و الکل تورمرول و ماده کورکومین را در خود دارد. رنگ زرد زردچوبه برای درمان کمردرد، درد پشت و درد سینه استفاده می‌شود.

بابا آدم که به نام‌های فیل گوش و آراقیطون نیز شناخته می‌شود، یک گیاه علفی و دوساله است و ارتفاع ساقه آن تا ۱.۵ متر می‌رسد. این گیاه به صورت وحشی در دشت‌ها و مناطق معتدل و مرطوب اروپا و آسیا رشد می‌کند.

ریشه بابا آدم حاوی ماده‌ای به نام اینولین (Inulin)، روغن فرار، تانن، رزین، قند، آهن، کلسیم و ویتامین C است. دانه بابا آدم دارای روغنی با رنگ زرد و طعم تلخ اسید لینولئیک و اسید اولئیک است که در کاهش کمردرد موثر است.

 گزنه برای درمان کمردرد، درد دنبالچه، درد لگن خاصره (درد اعصاب کمر) بسیار مفید است.

بیشتر بخوانید …

منبع : کتاب درمان آسان کمردرد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ