مطالعات نشان می دهد که بیش از ۹۰ درصد مبتلایان به دیسک گردن با درمان غیر جراحی بهبودی می یابند.کشش گردن یکی از روشهایی است که در درمان دیسک گردن می تواند مفید باشد. انجام حرکات ورزش های کششی تا حد زیادی دردهای ناشی از دیسک گردن را تسکین می دهند و بیمار اگر به صورت صحیح و منظم این حرکات کششی را انجام دهد و دیگر مسائل و نکات ایمنی را رعایت کند سریع تر درمان می شود.

 

انواع کشش گردن

۱-کشش دستی گردن

کشش می تواند بصورت دستی در ناحیه گردن اعمال شود .این نوع کشش معمولا توسط متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی قبل از اعمال درمان اصلاح زاویه ستون فقرات بکار می رود.

۲-کشش مکانیکال گردن

این نوع کشش توسط دستگاه و با نظر متخصص در زاویه مشخص و میزان مشخص که به دستگاه داده می شود اعمال می گردد. در این نوع کشش میزان کشش اعمالی قابل انتخاب و اندازه گیری بوده و کشش بصورت طولانی تری اعمال می گردد.در این روش امکان اعمال کشش بر روی مهره خاص کمری و گردنی وجود دارد و با کشش مهره خاص امکان کاهش فشار روی مهره خاص ایجاد شده و شاهد بهبود بیمار مبتلا به دیسکگردنی خواهیم بود.

این نکته قابل اهمیت است که هیچ دستگاهی به تنهایی برای درمان دیسک  کافی نیست و انجام روشهای دیگر مانند استفاده از حمایتهای کمری و گردنی ،انتخاب ورزش،به کارگیری روشهای اصلاح ستون فقرات  توسط متخصص توانمند  و در موارد خاص دارو درمانی  لیزر و…در نتیجه درمان بسیار موثر است.

نکات مهم قبل از درمان دیسک گردن با کمک کشش

۱-ارزیابی بیمار توسط پزشک و تشخیص محل دیسک و مشکلات ناشی از آن:ممکن است پزشک از MRI,EMG (الکترومیوگرافی نوار عصب و عضله)برای ارزیابی بهتر بهره بگیرد.

۲-به کارگیری روشهای درمان دستی و اصلاح راستای ستون فقرات توسط متخصص طب فیزیکی و توانبخشی.اصلاح ساختار مکانیکی پا و زانو در صورت نیاز توسط کفی مناسب

۳-انتخاب روشهای همراه با کشش مانند فیزیوتراپی و ورزش درمانی توسط پزشک متخصص.

۴-مشاوره تغذیه در صورت لزوم.

تعداد جلسات درمانی دیسک گردن با حرکات کششی

تعداد جلسات درمانی باید توسط  متخصص مشخص شود.

معمولا نتیجه مطلوب بین ۱۰ تا ۲۵ جلسه حاصل می شود.

در حین کشش به دستورات فیزیوتراپیست توجه نمایید.پس از کشش به آرامی از تخت پایین آمده و از حرکات اضافی خودداری نمایید.با توجه به کاهش درد و احساس بهبودی پس از کشش، از انجام فعالیت بدون نظر پزشک و فیزیوتراپیست خودداری نمایید.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ورزش های کششی دیسک گردن و حرکات ورزشی برای دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان دیسک گردن با حرکات کششی ورزشی مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ